Kto ponosi odpowiedzialność za atak terrorystyczny w Nicei?

Kto ponosi odpowiedzialność za atak terrorystyczny w Nicei?

Rozmowa radia Sputnik z dyrektorem jednostki specjalnej „Wympieł” Siergiejem Kriwoszejewem na temat zamachu terrorystycznego w Nicei.

Weteran Federalnej Służby Bezpieczeństwa, dyrektor jednostki specjalnej „Wympieł” Siergiej Kriwoszejew uważa, że popełnić coś takiego mógł jedynie człowiek chory psychicznie.

„Popełnić taki wybryk — jechać dwa kilometry po ludziach — mógł tylko człowiek psychicznie chory, jeśli nawet jest on fanatykiem. Jest to, oczywiście, człowiek nienormalny. Nie wykluczam prawdopodobieństwa tego, że są to czyny człowieka niezrównoważonego, który ma do czynienia, ewentualnie, z jakimiś poważniejszymi problemami, czy też został zwerbowany przez ISIS — ugrupowanie terrorystyczne zakazane w Federacji Rosyjskiej. Jednakże jest to zupełnie nowy sposób popełniania zamachu terrorystycznego — skierowanie ciężarówki w miejsce, gdzie zgromadzili się ludzie — czegoś takiego jeszcze nie było” — powiedział Siergiej Kriwoszejew w audycji radia Sputnik.

Zdaniem eksperta winę za to, co się stało, ponoszą także służby specjalne i policja.

„Odpowiedzialność za ten zamach terrorystyczny ponosi państwo francuskie, gdyż brak współdziałania między policją a służbami specjalnymi daje takie oto tragiczne rezultaty. Dlaczego we Francji tak często dochodzi do zamachów terrorystycznych? Bo słabo działają tam służby specjalne, istnieją dosłownie „czarne dziury” w tych dzielnicach arabskich, dokąd w ogóle nie mają dostępu, i nikt nie wie, co tam się dzieje” — uważa Siergiej Kriwoszejew.

http://pl.sputniknews.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s