Policja niemiecka przeszukała 60 mieszkań osób podejrzanych o ‚mowę nienawiści’

Policja niemiecka przeszukała 60 mieszkań osób podejrzanych o ‚mowę nienawiści’

Trwa kolejna już akcja niemieckiej policji na terenie całego kraju – przeszukiwane są mieszkania podejrzanych o szerzenie mowy nienawiści w sieci.

Przeszukano już mieszkania 60 podejrzanych w 14 landach, których policja namierzyła po opublikowanych w sieci karalnych komentarzach zawierających groźby lub obelgi. W większości przypadków chodzi o komentarze na Facebooku o treściach rasistowskich, ksenofobicznych i antysemickich.

Policja nie informuje, czy ktoś został zatrzymany i jakie dowody zabezpieczono. Akcję koordynuje Federalna Policja Kryminalna.

Jak powiedział szef FPK Holger Münch, policja będzie kłaść większy nacisk na ściganie mowy nienawiści w Internecie, bo jest jej coraz więcej po przybyciu do Niemiec wielkiej fali uchodźców.

Jak wygląda tzw. „mowa nienawiści”? Ostatni przykład pokazuje, że bardzo łatwo stanąć przed sądem w Niemczech. Wystarczy np. napisać „Uchodźcy wojenni i ekonomiczni zalewają nasz kraj. Przynoszą terror, strach. Gwałcą nasze kobiety i narażają nasze dzieci na niebezpieczeństwo”.

Taki opis pojawił się na jednej z grup na Facebooku. Twórca stanął przed sądem i został skazany na 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu.  Więcej na ten temat: http://ndie.pl

Źródło: dw.com
http://ndie.pl

Na zwalczanie „mowy nienawiści” zawsze znajdą się środki. Gorzej, jeśli chodzi o molestowane, bite czy gwałcone kobiety o białym kolorze skóry.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s