USA: Obywatel z bronią powstrzymał zamachowca. Uniknięto krwawej masakry w klubie

USA: Obywatel z bronią powstrzymał zamachowca. Uniknięto krwawej masakry w klubie

To sytuacja, która z pewnością będzie w przyszłości przytaczana przez zwolenników łatwego dostępu do broni palnej. W Południowej Karolinie, jednym ze stanów USA, mogło dojść do prawdziwej tragedii. Tym razem, na miejscu był jednak nie tylko zły, ale i „dobry” facet z bronią.

W nocnym klubie Playoffz, 32-letni Jody Ray Thompson wyciągnął broń i zaczął strzelać w tłum. Udało mu się ranić troje ludzi i pewnie by się na tym nie skończyło, jednak czwarta osoba, w którą wycelował, miała własną broń. Mężczyzna wystrzelił i ranił Thompsona w nogę, co zakończyło strzelaninę. [Szkoda, że tylko w nogę – admin]

Bohater z Południowej Karoliny miał pozwolenie na broń i nie zostały mu przedstawione żadne zarzuty. Jody Thompson natomiast był już wcześniej notowany i zostały mu postawione zarzuty czterokrotnej próby morderstwa, nielegalnego posiadania broni oraz popełnienia brutalnego przestępstwa z użyciem broni palnej.

Południowa Karolina w 2014 roku zmieniła swoje prawo, dzięki czemu właściciele barów i restauracji mogą sami zadecydować czy do ich lokalu można wnosić broń.

http://pikio.pl/

O ile media chętnie nagłaśniają wszelkie masowe strzelaniny z udziałem jakiegoś psychopaty (albo też operacje fałszywej flagi) – o tyle prawie nigdy nie pisze się o jakże licznych przypadkach, gdy posiadanie broni uratowało życie, zdrowie lub mienie wielu osobom.
Admin 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s