Putin: w świecie rośnie konkurencja o wpływy i zasoby

Putin: w świecie rośnie konkurencja o wpływy i zasoby

Narasta konkurencja o zasoby na świecie, a niektórzy próbują uchylić wszelkie zasady, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

„Sytuacja na świecie, jak wiadomo, jest daleka od stabilności i coraz mniej przewidywalna. Poważne zmiany zachodzą we wszystkich sferach stosunków międzynarodowych: narasta konkurencja zarówno o wpływy, jak i o zasoby, do tego zderzają się różne podejścia do tego, jak powinny być budowane mechanizmy globalnego zarządzania w XXI wieku, a niektórzy nawet podejmują próby odrzucenia w ogóle wszelkich zasad i wszelkich uwarunkowań” — powiedział Putin na spotkaniu z ambasadorami i przedstawicielami Federacji Rosyjskiej za granicą.

„Widzimy uporczywe próby wielu partnerów, aby utrzymać monopol na geopolityczną dominację. Do tego są wykorzystywane zarówno od wieków zbierane doświadczenie nacisku, osłabienia, konfrontacji konkurentów, jak i udoskonalone dźwignie polityczne, ekonomiczne, finansowe, informacyjne” — powiedział Putin.

„Wszystko to utrudnia budowaniu skutecznych wielostronnych wysiłków na rzecz rozwiązania sytuacji kryzysowych i prowokuje coraz to nowe punkty zapalne” — dodał prezydent.

http://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s