Powolne gotowanie żaby…

Powolne gotowanie żaby

(za Małgorzatą Todd)

Ignorantia iuris nocet,

czyli o duraczeniu i cichym gotowaniu żab

Prezydent RP, doktor nauk prawnych Andrzej Duda, podpisał nową ustawę o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, która zawiera unormowania rażąco sprzeczne z Konstytucją RP oraz art. 508 Kodeksu cywilnego. Przepisy tej ustawy zezwalają na kradzież depozytów i środków inwestycyjnych (art. 201.1), pozbawiają prawa do sądu (art. 105.3) oraz zwalniają urzędników BFG z odpowiedzialności majątkowej za rażące naruszenie prawa (art.16). Jej podpisanie oznacza świadome łamanie podstawowych wolności obywatelskich oraz rujnowanie fundamentów polskiego systemu prawa. Jest to oczywisty dowód, że Polska przestała być państwem praworządnym.

Wprowadzenie tej ustawy w życie to groźny precedens otwierający drogę do legalizowania każdego innego bezprawia, bez liczenia się z jakimikolwiek zasadami prawa i elementarną sprawiedliwością. Koalicyjna większość PO-PSL stanowiła przepisy, które pozwalały jej okradać w „majestacie prawa” polskie społeczeństwo z jego narodowego majątku, nie wyłączając z grabieży dóbr narodowej kultury. Nowa parlamentarna większość kontrolowana przez PiS legalizuje bezprawie, które pozwala postawionej ponad prawem administracji państwowej na zawłaszczenie naszych prywatnych pieniędzy. Poprzedni prezydent bez zawahania podpisał ustawę 1066 zezwalającą na zbrojną interwencję obcych państw na naszym terytorium. Nowy z kolei sankcjonuje upaństwowione złodziejstwo, zamiast odesłać skandalicznego prawnego gniota do Trybunału Konstytucyjnego. Tyle tylko, że Trybunał nie działa, bo go politycy też zepsuli – wciąż ci sami, którzy od dziesięcioleci odgrywają swoje spektakle na naszej politycznej scenie. Takiego braku poszanowania dla prawa nie było od czasów Stalina, kiedy na mocy samoistnych dekretów i administracyjnych decyzji ludowej władzy wywłaszczano z warsztatów, przedsiębiorstw i z ziemi.

Forsowanie tej skandalicznej ustawy, bez liczenia się z negatywnymi opiniami sejmowych i senackich prawników, jest metodycznie zamilczane przez główne media informacyjne. O istocie inkorporowania do polskiego systemu prawa bandyckiej unijnej dyrektywy BRR/BRRD nie wspomina również najnowsza notatka Polskiej Agencji Prasowej. Prawdy można dowiedzieć się jedynie z nielicznych, niezależnych internetowych źródeł. Gołym okiem widać, że Unia Europejska to organizacja mafijna, która stanowi mafijne prawo. Takie dyrektywy należy natychmiast skarżyć w międzynarodowych trybunałach, a nie kamuflować i przekuwać w ustawy. Jakie to szczęście, że Unia Europejska nie powołała jeszcze swoich zmilitaryzowanych bojówek, czyli tzw. armii Unii Europejskiej.

Polskie społeczeństwo jest bezczelnie manipulowane i systematycznie obezwładniane. Pospiesznie procedowano leżącą w interesie banków ustawę o BFG, natomiast zwleka się z uchwaleniem nie leżącej w interesie banksterów ustawy frankowej. Wprowadzenie ustawy frankowej w życie może postawić w stan upadłości co najmniej sześć banków. Jeśli upadną, to za nimi przewrócą się następne. I na taką własnie okoliczność przygotowano przepisy pozwalające BFG na ratowanie źle prowadzących się banków naszym kosztem, przez umarzanie naszych depozytów i finansowych inwestycji.

Wicepremier Morawiecki wspiera mocną wersję umowy TTIP, Jarosław Kaczyński nawołuje w zachodnich mediach do powtórzenia referendum w WIelkiej Brytanii, a działania tajnych służb wyjęto tak zwaną ustawą antyterrorystyczną spod jakiejkolwiek kontroli. Nie uwolniono swobody prowadzenia działalności gospodarczej, nie uchylono groźniej ustawy 1066, nie odtajniono zbioru zastrzeżonego IPN i nie wiadomo co się dzieje z aneksem do raportu o likwidacji WSI. Jesteśmy systematycznie pozbawiani resztek wolności i prywatności. Wszystko to dzieje się na zasadzie metodycznego duraczenia i gotowania żaby.

Jedyną, póki co, rzeczywistą dobrą zmianą jest projekt obniżenia stawki CIT do 15% dla małych firm od 2017 roku. Reszta dotychczasowych działań nowej władzy to głównie polityczna korupcja, pozorowanie reform i propaganda. Monstrualny i wewnętrznie sprzeczny system prawa jest nie do ogarnięcia, zwłaszcza wtedy, gdy nowe regulacje są rozmyślnie zamilczane. A nieznajomość prawa przecież szkodzi! Jak bardzo, o tym być może przekonamy się już wkrótce.

AH

źródła:

Ustawa z 10 czerwca 2016 r. o BFG – tekst skierowany do Prezydenta RP
PAP/Obserwator Fianasowy: Prezydent podpisał ustawę o BFG
KNF: Sześć banków zagrożonych bankructwem
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu
Prosta Ekonomia: Bail In – legalizowanie kradzieży i bezprawia
Stanisław Michalkiewicz: Będzie jak za Gierka?
Analizy: Struktura oszczędności gospodarstw domowych

Taka zagadka

No i zagadka sama się rozwiązała gdy my tymczasem żyjemy polską reprezentacją piłkarską.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s