Jak dobrze, że jest Putin !

Jak dobrze, że jest Putin !

Jezus Maria, ja zwariowałem… ja umieszczam tu artykuł – no ludzie, trzymajcie mnie! – autorstwa Aleksandra Kwaśniewskiego! No dlaczego mnie nie trzymacie?
Admin

Jak to dobrze , że jest ktoś taki jak Prezydent Putin. Jego istnienie wytłumaczy każdą naszą głupotę, każde nasz niepowodzenie, każdy nasz błąd. Możemy czuć się bez winy , ponieważ wszystko to co w życiu zepsuliśmy nie jest naszą, ale winą Putina.

Kilka godzin po referendum, minister brytyjskiego MSZ Philip Hammond zasugerował, że z rezultatów referendum ucieszą się rosyjskie władze.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron raczył przewidywać że: z Brexitu „będzie zadowolony Putin”.

Prezydent Poroszenko, każe strzelać do własnych obywateli, bo Prezydent Putin wzbudził u tychże obywateli ukraińskich separatystyczne dążenia.

Wojna w Syrii, już dawno zostałaby zakończona, gdyby Prezydent Putin nie wspierał Prezydenta Assada, a Państwo Islamskie wpuścił na terytorium Rosji.

Putin powinien błagać o zniesienie sankcji ponieważ utrudnia to prowadzenie interesów firmom zachodnim.

Putin wspiera Marine Le Pen, która może wygrać wybory prezydencie.

Putin wspiera premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa.

Putin chce budować elektrownie atomową na Węgrzech.

Putin każde jeździć Nocnym Wilkom po Europie i wzbudzać niepokoje.

Putin skupuje złoto na rynkach światowych.

Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Putin sprawi, że Donald Trump zostanie Prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Czy to wszystko? Zapewne – nie.

Na pytanie: W czym Prezydent Putin nie macza swoich rąk? Należy odpowiedzieć że: Nie ma takiej rzeczy ani sprawy. Prezydent Putin jest siłą sprawczą wszystkiego.

Jak to dobrze, że jest ktoś taki jak Prezydent Putin. Jego istnienie wytłumaczy każdą naszą głupotę, każde nasz niepowodzenie, każdy nasz błąd. Możemy czuć się bez winy, ponieważ wszystko to co w życiu zepsuliśmy nie jest naszą, ale winą Putina.

Zaskakujące jest jednak to, że jeśli ktoś doświadcza dobra to nie widzi w tym sprawczej siły Prezydenta Putina. Wszelkie dobre rzeczy, które nas spotykają są Naszym dziełem. Po stronie niepowodzeń jest zawsze Putin.

Gdyby opinie te wyrażał przeciętny obywatel, nie byłoby w tym nic dziwnego. W sytuacji niepowodzenia mamy tendencje do obciążania winą wszystkich, tylko nie siebie. Za jedynkę w szkole odpowiada nauczyciel, który się uwziął a nie lenistwo ucznia. Rolnik doświadczony suszą czy powodzią szuka sprawstwa Boga, nie przyczyn w zmianach klimatycznych. Zwolniony pracownik doszukuje się ukrytych intencji zwalniającego nie widząc nic złego w notorycznym spóźnianiu się do pracy.

Tego typu sytuacji – wiążących się z pojedynczym przypadkami — można opisywać w nieskończoność, ale czy ludzie decydujący się na działalność w imieniu swoich krajów, w imieniu swoich narodów, mogą swoją niekompetencje tłumaczyć obciążając winą kogoś innego.

Czarny PR, który od kilku lat jest robiony Prezydentowi Putinowi — przez większość środków masowego przekazu w Europie i Stanach Zjednoczonych – powinien zmusić nas do zastanowienia i krytycznej oceny naszych zdolności poznawczych.

Demokryt z Abwery zauważył bardzo dawno temu pewną prawidłowość:

„NIC NIE JAWI SIĘ NAM TAKIM, JAKIE JEST, LECZ TYLKO PODŁUG MNIEMANIA”

Bliższa naszej rzeczywistości Margaret Thatcher, usłyszała następującą radę od swojego ojca: „Margaret nie idź za tłumem, bo nigdzie nie dojdziesz”

Kiedy słucham tłumu polityków amerykańskich i unijnych oraz wtórujących im pracowników mediów to mam ochotę wykrzyczeć przestrogę:

Ludzie nie idźcie za tym tłumem, bo nigdzie nie dojdziecie.

Aleksander Kwaśniewski
http://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s