CHRZEST POLSKI

Krzysztof Ożóg, 966 – CHRZEST POLSKI, Słowo wstępne Prezydent RP Andrzej Duda, BIAŁY KRUK So. z o.o. Kraków 2015, cena 69 zł; Przemysław Deles, JUBILEUSZ 1050-LECIA CHRZTU POLSKI (s. 63); ZAPROWADZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE (s. 63), SPOTKANIA Z ZABYTKAMI, 5-6 / MAJ-CZERWIEC 2016, CENA 17 ZŁ (W TYM 5% VAT).

To już nie jest atak Żywca Krakowskiego lecz ŻYWCÓW krakowskiego i warszawskiego, więc trzeba zadać włoskie pytanie KTO PŁACI? Żywiec Krakowski jest – jak to zostało udowodnione za Solidarności I – od Zawodowego Kopulanta, szofera Hitlera Oskara Schindlera, który kładł się do łóżka z kilkoma naraz Żydówkami, ale Warszawski ???
Od 15 lat WIADOMO, że Chrzest Polski w roku 966 jest ANACHRONIZMEM, gdyż czeska hierarchia katolicka została powołana w ROKU 973 – początkowo jako NIEMIECKA W CZECHACH – a I wzmianka o Chrzcie Polski w roku 966 pojawiła się w dziejopisarstwie dopiero w XII wieku. Wniosek z tego jest taki, że istniała w polskiej historiografii Ważna data: ROK 966, ale Niecenzuralna i nie wiedziano, Co z Nią Zrobić ??? więc Przylepiono ją anachronicznie do Katolickiego Chrztu Polski.
Starałem się wykazać, że ROK 966 – a nawet 965 – Pasuje tylko do Chrztu BIZANTYJSKIEGO jako Udziału w Zdobyciu przez Bolesława Srogiego Konstantynopola, co Poprzedzał udział jazdy Mieszka w wojnie o Zjednoczenie Chin oraz likwidacja przez Bolesława Srogiego Kaganatu Chazarskiego nad Dolną Wołgą. To umożliwiało bowiem wykorzystanie Czterech Sił: Czeskiej, Pieczyńskiej z wołżąńską flotą Prawdziców, Kijowskiej i Polskiej do ataku na Konstantynopol, który takiej potędze przy wsparciu Bułgarów oprzeć się nie mógł.
Dopiero po Zdobyciu Konstantynopola Mieszko mógł w r. 967 rozgromić Wolinian i Wichmana oraz odzyskać Szczecin, co awansowało go do Rozgrywającego na Połabiu. Znaczyłoby to, że BIZANTYJSKI Chrzest Polski w r. 966 został UZNANY przez RZYM za Katolicki – ale tego Żywce Krakowskie i Warszawskie nie załatwią, tak jak katastru Jerozolimskiego i Hipoteki Rzymskiej.
W Spotkaniach z Zabytkami są przedmiotowe Załączniki: Krakowska włócznia Świętego Maurycego, Czara Włocławska i Drzwi Gnieźnieńskie. Włócznia jest INSYGNIUM Patrycjusza Rzymskiego, jakie Cesarz Otton III nadawał uczestnikom MILENIJNEGO Zjazdu w Szczecinie-GNIEŹNIE; Czara PAMIĄTKĄ Sejmu Kruszwickiego w r. 899, ma którym witeź Prawdzic kazał ściąć Ziemowita, którego opłakuje siedzący u stóp witezia Piast, i wyniósł Leszka V; a Drzwi Gnieźnieńskie to oparte na ikonografii Wojciecha Sławikowicza i Mieszka Bolesławowica DRZWI Rotundy-A w Płocku jako grobowcu Mieszka, po rozebraniu którego przeniesione zostały do Katedry. Ufundowała je w r. 1145 wdowa po Mieszku Anastazja Bolesławowcowa, tak jak sarkofag Bolesława Śmiałego w St-Maurice w zachodniej Szwajcarii, za identyfikację czego jestem wdzięczny Czechom.
Pozostaje jeszcze chronologia denara Bolesława Chrobrego PRINCES POLONIE. Otóż wydaje mi się, że denar GNEZDUN CIVITAS był manifestacją zdobycia Szczecina-Gniezna czyli STOLICY w r. 994, natomiast tytuł PRINCES POLONIE mógł się pojawić po zajęciu Kijowa w r. 1018 jako akt roszczeniowy do Polski Naddnieprzańskiej ??? W takim razie powinien być jednak Cyrylicki, jak krakowskie denary Chrobrego. Jeśli jednak Chrobry zrezygnował z cyrylicy w Krakowie to mógł i w Kijowie. Istotny jest PTAK na awersie monety, który sokołem nie jest z racji KORONY – ale sądząc po tym to byłby Polskim Pawiem OLŚNIAKIEM, który uchował się tylko w Tybecie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s