Amerykański Senat przeciwko ograniczeniu dostępu do broni

Amerykański Senat przeciwko ograniczeniu dostępu do broni

Senat Stanów Zjednoczonych odrzucił nowelizację przepisów, które dotyczą posiadania broni w USA. Zgodnie z nimi dostęp do broni palnej byłby ograniczony.

Po strzelaninie w Orlando, w której zginęło 50 osób, w Stanach Zjednoczonych na nowo zaczęto debatować nad zaostrzeniem przepisów regulujących dostęp do broni.

Pokłosiem dyskusji było poddanie pod głosowanie czterech projektów, które ograniczałyby możliwość zaopatrzenia się w karabin czy pistolet przez zwykłego obywatela.

Po dwa projekty złożyli zarówno Demokraci, jak i Republikanie. Dotyczyły one ograniczenia nabywania broni przez osoby podejrzane o terroryzm czy osoby chore psychicznie. Aby nowe prawo weszło w życie, potrzeba było 60 ze 100 głosów senatorów – w czterech przypadków nie udało się tylu uzyskać.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych znajduje się ok. 310 mln sztuk broni palnej, co oznacza, że jeden mieszkaniec teoretycznie posiada jedną sztukę. Dla porównania w Polsce na 1000 mieszkańców średnio przypadają dwie sztuki. [Bo Polacy nie dorośli do tego, by móc się bronić przed bandytami i złodziejami – admin]

Źródło: interia.pl
http://prostozmostu.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s