Liczba Ofiar po 10 latach „Wojny z Terrorem”.

Liczba Ofiar
po 10 latach „Wojny z Terrorem”.
Irak – Afganistan – Pakistan
Pierwsze wydanie międzynarodowe marzec 2015
IPPNW International Physicians for the Prevention of
Nuclear War (Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1985)

raport Licznik Ofiar – RDC
rdc.pl/wp-content/uploads/…/raport-Licznik-Ofiar.pdf
rzeczywistą liczbą ofiar wojen, szczególnie w Iraku, Afganistanie i Pakistanie, a … utrzymać dominację militarną USA w czasie całej zimnej wojny i później.

Raport: ponad 2 mln osób zabito podczas operacji USA na Bliskim Wschodzie

http://pl.sputniknews.com/opinie/20150328/178663.html

W ciągu 12 lat działań bojowych Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie zabito tam 1 milion 300 tysięcy osób. To liczba ofiar z trzech tylko państw – Iraku, Afganistanu i Pakistanu, głosi raport międzynarodowej organizacji Physicians For Social Responsibility, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w 1985 roku.

W Iraku podczas amerykańskiej operacji wojskowej zginęło około miliona osób, czyli mniej więcej 5 % cywilów w tym kraju, 220 tysięcy zabitych było w Afganistanie i 80 tysięcy w Pakistanie. Organizacja podkreśla, że w tych cyfrach nie zawiera się liczba zabitych w wyniku wspólnych operacji Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Jemenie i Syrii. Przy ich uwzględnieniu łączna liczba ofiar mogłaby wynieść nawet powyżej dwóch milionów.

Ponadto w raporcie podkreśla się, że około 3 milionów mieszkańców Iraku, Afganistanu i Pakistanu zbiegło z kraju po bombardowaniach przeprowadzonych przez Pentagon.

„Otrzymane cyfry są około 10-krotnie wyższe niż te, które podaje oficjalna statystyka, i którymi operują główne media oraz eksperci. (…) USA prowadzą skrupulatne rachunki ofiar wśród własnych żołnierzy wciągniętych w wojnę z terroryzmem, jednak nie istnieje żadna statystyka ofiar wśród cywilów. To umyślne zaniedbanie” – głosi raport.
Obliczenia Physicians For Social Responsibility opierają się na wynikach różnego rodzaju badań, statystyce ONZ, danych rządów oraz rozmaitych organizacji pozarządowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s