W USA trwa zbrojna rebelia przeciwko urzędnikom rządowym!

W USA trwa zbrojna rebelia przeciwko urzędnikom rządowym!

Intensywna rozgrywka w amerykańskim stanie Nevada pomiędzy rodziną farmerów, a agentami federalnymi eskalowała na początku kwietnia po trwającym dwie dekady sporze o pastwisko.

Setki uzbrojonych agentów z Biura Gospodarki Przestrzennej i Federalnego Biura Śledczego otaczają ranczo 67-letniego farmera Clivena Bundy-ego w celu konfiskaty 1000 sztuk jego bydła, którą nakazał są federalny.

Darmowa gazeta Washington Beacon poinformowała w poniedziałek, że 234 z 908 sztuk bydła zostało już skonfiskowanych przez agentów rządowych. Od tego czasu spór znalazł się w centrum uwagi amerykańskich mediów.

Federalna Administracja Lotnicza ustaliła strefę zakazu lotów o powierzchni 3 mil kwadratowych wokół rancza Bundy-ego. Zakaz obowiązuje od 11 kwietnia do 11 maja.

Do Bundy-ego przybyło już kilkuset jego zwolenników. Wielu z nich ma broń m. in. popularne Kałasznikowy.

Sytuacja uległa zaognieniu po tym, jak w internecie pojawił się film, na którym widać jak policjanci ranili syna farmera Ammona Bundy-ego strzelając do niego z broni elektrycznej. Według Desert News przed włączeniem kamery na ziemię została powalona jego siostra. Ponadto jeden ze świadków zdarzenia powiedział Las Vegas Review – Journal, że poturbowane zostały także kobiety w ciąży.

Zwolennicy działań Bundy-ego mówią, że chcą ochronić jego rodzinę przed tyranią rządu.

„Musimy być barierą między uciśnionymi, a tyranami” – powiedział Ryan Payne Review-Journal – „Spodziewałem się żołnierzy„.

Payne i inni zwolennicy farmera przyjechali z daleka. Wielu z nich jechało na miejsce samochodem nawet 12 godzin, by stanąć w obronie Bundy-ego. Sam Payne jest członkiem milicji West Mountain Rangers oraz koordynatorem ze strony krajowego stowarzyszenia milicji stanowych.

Cliven Bundy – „ostatni farmer w Clark County w Nevadzie” – w 1993 roku odmówił płacenia rządowi federalnemu za prawo do wypasu bydła na ziemi, z której jego rodzina korzysta od 1870 roku.

Po latach przepychanek prawnych Biuro Gospodarki Przestrzennej otrzymało nakaz sądu federalnego, by skonfiskować prawie 1000 sztuk bydła Bundy-ego, by następnie sprzedać je na aukcji. W ten sposób urzędnicy chcą odzyskać zaległe opłaty w wysokości 1 mln $. Co ciekawe według Washington Beacon czynność ta ma pochłonąć 3 mln $.

Cliven Bundy w towarzystwie członków milicji fot. http://freepatriot.org

Cliven D. Bundys Range War

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s