Kilka słów na pożegnanie

SONY DSC
SONY DSC

Marysia Pyż – pisała na Witrynie Włodka.

chorgiewp4pkp_589

011-e1450363443456-620x400

Polonia_Restituta_-_Commander's_Cross_pre-1939_w_rib

😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦

Kilka słów na pożegnanie

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

;((((; :((((; :////. Odszedł od Nas na wieczną wartę mega człowiek i patriota. Wręcz nie mogę uwierzyć Drogi Włodku, że Cię już nie ma wśród Nas. Pozostaniesz na zawsze w naszej Pamięci. Admin Witryny – f6862 – Jacek Malinowski.

 

+++++++++++++++++++++++++++

Włodka Kulińskiego poznałem kilkanaście lat temu, już nie pamiętam dokładnie, kiedy. Zadzwonił do mnie, pytając czy nie miałbym chęci pomóc mu w sprawach technicznych związanych z pierwszą wersją Jego „Wirtualnej Polonii”.

I tak to się zaczęło.

Z czasem współpraca rozciągnęła się również na sprawy redakcyjne.

Nasze poglądy na wiele spraw były podobne, ale niekoniecznie identyczne – na przykład w kwestii Kościoła Tradycji, czy roli Rosji w świecie – dlatego po pewnym czasie założyłem własną witrynę. Nigdy nie usiłowaliśmy ze sobą konkurować. Każdy miał jakąś przestrzeń do wypełnienia.

Włodek był człowiekiem towarzyskim, dobrym kompanem, miał bardzo wielu znajomych prywatnie i biznesowo (chyba nigdy w życiu nie pracował „na etacie”). Był gościnny i lubił kucharzyć – często zaskakiwał jakimiś nietypowymi daniami lub drinkami.

Nie odmawiał pomocy przyjaciołom. Zawsze chętny do podwiezienia ich, do zaopiekowania się zwierzakami właścicieli podczas urlopu, czy do innych codziennych przysług.

Posiadał łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi.

Kochał psy, szczególnie swą sunię, Tarę, „szabradora”, czyli mieszańca owczarka alzackiego i labradora. To był wspaniały pies, miły, przyjazny, lecz nigdy nie nachalny. Ale Włodek nie brzydził się również i kotami…
Tara odeszła kilka tygodni przed swym właścicielem.

Bardzo lubił zajmować się pracami na działce. Chętnie grywał w golfa.

Był odznaczony Orderem Patrioty, ufundowanym przez Stana Tymińskiego. Sam był sponsorem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Miał dwie wspaniałe córki, Paulę (która właśnie dostała się na medyczne studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim) i Nicole (która dopiero co zdała maturę). Tak się złożyło, że Włodek zmarł w dniu urodzin starszej córki, Pauli.

Włodek długo chorował, ale wciąż wydawało się nam, że – przy jego pogodnym usposobieniu i woli walki – jakoś się z tego wykaraska. Dopiero pod sam koniec dotarło do nas, że czas Włodka się kończy. Ale nie przypuszczaliśmy, że nastąpi to tak szybko i nagle.

Dwa tygodnie przed śmiercią Włodek poprosił mnie o zamknięcie Wirtualnej Polonii, gdy nadejdzie czas. Nie wiedziałem, że to była nasza ostatnia rozmowa.

Brak nam Ciebie, Włodku. Nie możemy uwierzyć, że już Cię z nami nie ma…

Łączymy się w smutku z Twoją rodziną i przyjaciółmi.

Requiescat in pace.

Gajowy Marucha z małżonką.

———
O dacie i miejscu pogrzebu poinformuję oddzielnie.

Spoczywaj brachu w spokoju. Już nigdy nie zobaczymy Twojej wspaniałej roboty, jaką codziennie Nam serwowałeś, jak na talerzu, a my z tego czerpaliśmy wiedzę. Spoczywaj w spokoju. Cześć Twojej Pamięci Drogi Włodzimierzu!!! [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] – admin F6862 – Jacek Malinowski. ;((((; :((((; :////.

;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦

😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦

 

😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦 😦

8427_

12938342_1060800563983893_8666958130170178155_n

HHzZKeNkwiaty_dla_ciebie_121Sztandar_Wojsk_Polskich_Królestwa_Kongresowego.PNG

wp6bb542b1_06

Krzyz_Wielki_OOP.jpg

POL_Sztandar_wz_1955_Strona_Prawa.svg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s