Putin: USA to jedyne supermocarstwo na świecie, ale nie mówcie jak żyć

Putin: USA to jedyne supermocarstwo na świecie, ale nie mówcie jak żyć

Władimir Putin – prezydent Federacji Rosyjskiej, stwierdził, że Stany Zjednoczone to jedyne supermocarstwo na świecie. Putin zaznaczył jednak, że USA nie może mieszać się w wewnętrzne sprawy Rosji oraz wpływać na relacje Moskwy z Brukselą.

„Ameryka to wielkie mocarstwo. Dzisiaj, na pewno, jedyne supermocarstwo. Przyznajemy to. Chcemy i jesteśmy gotowi pracować ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Władimir Putin podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.  „Ale nie trzeba nam, aby oni ciągle mieszali się w nasze sprawy, pokazywali jak żyć, przeszkadzali Europie budować z nami relacje” – kontynuował.

Prezydent Rosji wypowiedział się również na temat sankcji, które zostały nałożone na jego kraj. Putin uważa, że liczne ograniczenia handlowe, owszem, uderzają w Rosję i kraje Unii Europejskiej, ale nie w Stany Zjednoczone.

„Ich nie obchodzą te sankcje. Skutki naszych działań (red. odpowiedzi Rosji na sankcje ze strony państw zachodnich) w żaden sposób się na nich nie odbijają. Odbijają się na Europie, a na USA nie odbijają się wcale. Zerowy efekt, ale Amerykanie mówią swoim partnerom: musicie pocierpieć. Po co oni cierpią? Ale jeśli chcą, to niech cierpią” – powiedział Władimir Putin.

Przywódca Rosji wypowiedział się również na temat zbliżających się amerykańskich wyborów prezydenckich: „Będziemy pracować z dowolnym prezydentem, któremu zaufanie okaże amerykański naród w nadziei na to, że będzie to człowiek, który będzie dążyć do rozwijania relacji z naszym krajem oraz będzie pomagać w budowie bardziej bezpiecznego świata”.

W jednej z wypowiedzi Władimir Putin pochwalił Donalda Trumpa. Stwierdził, że jeśli zostanie on prezydentem Stanów Zjednoczonych, to z pewnością będzie dążył do normalizacji, nienajlepszych ostatnimi czasy, stosunków między USA i Rosją.

http://pikio.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s