Erdogan napisał do Putina list

Erdogan napisał do Putina list

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan złożył Rosjanom życzenia z okazji minionego Dnia Rosji. Turecki lider życzył, aby relacje między Moskwą i Ankarą „powróciły na właściwe tory”.

„Szanowny Panie Prezydencie! W imieniu tureckiego narodu chciałbym złożyć wszystkim Rosjanom życzenia z okazji Dnia Rosji, a także życzyć, by w nadchodzących latach relacje między Rosją i Turcją powróciły na właściwe tory” — czytamy w liście, który znalazł się w posiadaniu Ria Novosti.

Natomiast premier Turcji Binali Yildirim w liście do szefa rosyjskiego gabinetu ministrów Dmitrija Miedwiediewa wyraził nadzieję na to, że „w najbliższym czasie współpraca i relacje między naszymi krajami osiągną poziom, jakiego wymagają interesy naszych narodów”.

„Życzę wszystkim Rosjanom pomyślności i dobrobytu” — napisał Yildirim.

Relacje między Rosją i Turcją są w stanie kryzysu od czasu, kiedy w listopadzie 2015 roku turecki myśliwiec zestrzelił rosyjski samolot bombowy Su-24 przelatujący nad Syrią.

W ostatnim czasie Ankara często mówi o chęci naprawy relacji z Moskwą. I tak na przykład Erdogan oświadczył, że chce „jak najprędzej przezwyciężyć ten problem”, ale nie wie, od czego zacząć. Rosja niejednokrotnie mówiła, że oczekuje przeprosin i kompensacji za zestrzelony samolot. [Erdogan widocznie sam na to jakoś nie może wpaść… – admin]

http://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s