Żydzi oburzeni – „Mein Kampf” dodatkiem do włoskiej gazety

Żydzi oburzeni – „Mein Kampf” dodatkiem do włoskiej gazety.

Redakcja włoskiego dziennika „Il Giornale” postanowiła dołączyć do swojej gazety bezpłatne egzemplarze słynnej książki Adolfa Hitlera „Mein Kampf”. Ambasada Izraela we Włoszech oraz środowiska żydowskie nie kryją swojego oburzenia.

„To pomysł bezwstydny, godny pogardy, daleki o lata świetlne od jakiejkolwiek logiki badań i pogłębienia wiedzy o Holokauście” – powiedział prezes związku włoskich gmin żydowskich Renzo Gattegna.

„Gdyby nas zapytano, poradzilibyśmy rozdać bardziej odpowiednie książki w celu przestudiowania i zrozumienia Shoah” – skomentował z kolei przedstawiciel ambasady Izraela we Włoszech.

„To że ktoś pomyślał, by wykorzystać ‚Mein Kampf’ do zwiększenia sprzedaży, to fakt bez precedensu i alarmujący” – stwierdził dyrektor Centrum Wiesenthala w Jerozolimie Efraim Zurroff.

Redakcja dziennika w następujący sposób uzasadnia swoją decyzję: „Chcemy, aby poznano źródło największej tragedii XX wieku, potępiając w sposób absolutny ideologię, co do której nasz osąd jest całkowicie jasny”.

mn

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s