Szef niemieckiej dyplomacji potwierdza skutki Brexit: inne kraje też mogą opuścić UE

Szef niemieckiej dyplomacji potwierdza skutki Brexit: inne kraje też mogą opuścić UE.

Szef niemieckiej dyplomacji potwierdza skutki Brexit: inne kraje też mogą opuścić UE

.

Niemiecki minister spraw zagranicznych, Wolfgang Schaeuble ocenił, że jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską to jej śladem mogą pójść także inne kraje.

 

W piątkowym wywiadzie dla niemieckiego „Der Spiegel”, Shaeuble ocenił, że Brexit może być niebezpieczny z uwagi na rozkład Unii Europejskiej. – Jak zareagowałaby np. Holandia, która tradycyjnie jest z Wielką Brytanią bardzo mocno powiązana? – pytał.

 

W opinii szefa niemieckiej dyplomacji Brexit może jednak powstrzymać postępującą integrację unijnej wspólnoty. – W odpowiedzi na Brexit nie moglibyśmy po prostu zażądać większej integracji. Byłoby to niezgrabne, a wielu słusznie by pytało, czy my, politycy, nadal czegoś nie rozumiemy – stwierdził.

 

Shaeuble zwrócił również uwagę, że Brexit może odbić się na gospodarkach państw unijnych oraz gospodarce samej Wielkiej Brytanii. Minister ocenił, że jeśli Brytyjczycy opuszczą wspólnotę raczej nie będą mogli czerpać korzyści z przynależności do wspólnego europejskiego rynku.

 

Jak wskazują sondaże, w Wielkiej Brytanii wzrasta liczba zwolenników opuszczenia przez Londyn Unii Europejskiej. Publikowane kilka dni temu badania opinii wskazują, że przewagę mają przeciwnicy UE. Referendum w sprawie przynależności Wielkiej Brytanii do unijnych struktur odbędzie się 23 czerwca.

 

 

Źródło: Polskie Radio

ged

Read more: http://www.pch24.pl/szef-niemieckiej-dyplomacji-potwierdza-skutki-brexit–inne-kraje-tez-moga-opuscic-ue,43891,i.html#ixzz4BPCeMTwN

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s