Ukraina grozi Rosji zerwaniem stosunków dyplomatycznych z powodu ataku na ambasadę

Ukraina grozi Rosji zerwaniem stosunków dyplomatycznych z powodu ataku na ambasadę

Deputowany do Rady Najwyższej Serhij Sobolew nie wyklucza zerwania stosunków dyplomatycznych między Ukrainą a Rosją po incydencie przed ukraińską ambasadą w Moskwie – poinformowało radio Govorit Moskva.

Incydent miał miejsce w sobotę. Około 100 osób obrzucało ambasadę Ukrainy jajami. Sprawców nie pociągnięto do odpowiedzialności. RIA Novosti poinformowała, powołując się na źródło w organach ścigania, że podczas akcji nie było „konfliktów z użyciem siły”.

Była to odpowiedź na wydarzenia w Odessie, gdzie około 100 nacjonalistów zgromadziło się przed rosyjskim konsulatem generalnym, próbując przeszkodzić w obchodach Dnia Rosji.

Zarówno incydentu w Moskwie, jak i w Odessie Sobolew nie uznał za coś poważnego. Jednocześnie przyznał, że zerwanie stosunków dyplomatycznych jest „naturalnym procesem w takich sytuacjach”.

Polityk nie powiedział, czy ukraińska misja dyplomatyczna będzie nadal funkcjonować w rosyjskiej stolic. Jego zdaniem decyzję w tej sprawie powinien podjąć prezydent Petro Poroszenko.

http://pl.sputniknews.com

Drżyj Rosjo!
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s