Powstanie druga część „Pasji”

Powstanie druga część „Pasji”

Rozpoczęły się prace nad drugą częścią biblijnego filmu „Pasja” – oficjalnie potwierdzają twórcy. Kontynuacja produkcji z 2004 roku ma opowiedzieć o zmartwychwstaniu Jezusa.

pasja2

Scenarzysta Randall Wallace potwierdził, że rzeczywiście rozpoczął prace nad scenariuszem „Pasji 2”. Wallace, absolwent religii na Duke University dodał, że tematyka zmartwychwstania to jego specjalność. „Zawsze chciałem opowiedzieć tę historię” – mówi w rozmowie z „The Hollywood Reporter”. „Pasja to tylko początek, jest jeszcze wiele do opowiedzenia”.

 

Zdaniem scenarzysty, projekt ma wielkie wsparcie w społecznościach chrześcijańskich. „Uważają, że ‚Pasja’ to największy hollywoodzki film w historii, i liczą na to, że sequel będzie jeszcze większy” – mówi Wallace.

Na razie nie wiadomo, jaka wytwórnia zajmie się projektem. Rzecznik Mela Gibsona nie potwierdził jeszcze oficjalnie jego udziału ani roli w produkcji.

Film „Pasja” z 2004 roku z Jimem Caviezelem w roli Jezusa Chrystusa zarobił na świecie 612 mln dolarów przy 30 mln budżetu. To najbardziej zyskowny religijny film w historii, a także najbardziej zyskowny film nieanglojęzyczny.

(kk)

http://film.onet.pl/wiadomosci/powstanie-druga-czesc-pasji/spx3ww

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s