W Kijowie zwrot o 180 stopni – palą flagi Unii Europejskiej

W Kijowie zwrot o 180 stopni – palą flagi Unii Europejskiej

Ukraina zawiodła się. Kłamliwe slogany integracji europejskiej zgniły i pokryły się pleśnią. Coraz więcej ludzi odwraca się od niespełnionych nadziei i ich zdyskredytowanych rzeczników.

Teraz już tylko kilkuset opłaconych patriotów może skakać na Majdanie, wyśpiewując ody dla Poroszenko i jego europejskich baśni.

Nawet sprzedani ukraińscy nacjonaliści i potencjalni terroryści odwrócili się od Europy i wzywają Ukraińców do rezygnacji z popierania kłamstw i posypania głowy popiołem. Wydaje się to dziwne, ale taka jest prawda. Poroszenko boleśnie podciął budżet swoich kieszonkowych psów, którzy teraz gotowi są rzucić mu się do gardła.

Dziś Kijów po prostu cieszy oko. Prawie że europejska stolica gotowa jest palić flagi Unii europejskiej i wyrzucić wszystkich ambasadorów dobrej woli z Zachodu tam, skąd przyszli. I co najciekawsze, wzywają do takich środków nie tylko wczorajsi działacze Majdanu, a teraz również naziści i prawicowi radykałowie. Zaskakujące.

Kijów całkowicie zmienia priorytety. W każdym razie odmawia popełnienia samobójstwa. [Zdaje się, że go już dokonał, a przedśmiertne podrygi niewiele dadzą. Co złego miało się stać, już się stało. – admin]

Jeden z zagorzałych aktywistów Majdanu, a teraz nacjonalista i potencjalny przestępca, Igor Zagriebielnyj, wezwał wszystkich swoich współpracowników do rozpoczęcia bezterminowej akcji: „Spał szmatę, spał iluzję”.

Inicjator nawołuje wszystkich nacjonalistów z Ukrainy aby wyszli na ulice swoich miast i zorganizowali na dużą skalę palenie flag UE. Według jego słów radykałowie, którzy i tak zawsze byli przeciwko integracji, mają podnieść ducha narodu i uratować Ukrainę z łap Waszyngtonu.

To właśnie Europa popycha Ukrainę do otchłani, narzucając swoją politykę i tolerancjonizm, biorąc w niewolę Ukraińców poprzez dawanie kredytów i słodkie obietnice. A oligarchowie na czele z Poroszenko przygrywają sponsorom i tylko przyspieszają proces rozkładu.

Do nieoczekiwanych apeli dołączyło się wiele grup nieformalnych i marginesowych. Stolica przygotowuje się teraz do dużego, pogrzebowego ogniska pod auspicjami UE.

Zagubiona Ukraina postanowiła poszukać innej drogi. Tylko czy nie za późno jest dla skoczków, którzy sprzedali ojczyznę, sami spalili wszystkie mosty i nastawili przeciwko sobie cały świat? Niewolnicy zatrzepotali w szponach Wuja Sama, zrozumiawszy, że sprzedano ich za grosze. Zdrajcy i sprzedawczyki ojczyzny rzucają się jak węgorze na patelni, próbując uniknąć nieuniknionego rozliczenia.

Ostap Samojed
http://nashaplaneta.su
Tłum. Głos Prawdy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s