Policja zrezygnowała z zabezpieczania parady LGBT w Kijowie

Policja zrezygnowała z zabezpieczania parady LGBT w Kijowie

Kijowscy policjanci udzielili konferencji prasowej, na której oświadczyli, że nie zamierzają „wykonywać przestępczych rozkazów władz”, a mianowicie zapewniać bezpieczeństwa podczas zaplanowanej parady LGBT.

„Stanowisko kierownictwa Policji Narodowej w kwestii parady LGBT jest stronnicze <…> My, pracownicy Policji Narodowej, odmawiamy wykonywania przestępczych rozkazów kierowników — bicia patriotów opowiadających się przeciwko paradzie” — napisali policjanci na Facebooku.

Uważają, że parada LGBT może wywołać negatywną reakcję mieszkańców ukraińskiej stolicy i „zasili szeregi separatystów tysiącami ochotników z Kijowa i zachodniej części Ukrainy”.

Policjanci podkreślili, że musieli zwołać konferencję prasową na ulicy przed budynkiem Głównego Zarządu Policji Narodowej, ponieważ centra prasowe odmówiły udzielenia im przestrzeni.

Parada LGBT w Kijowie ma odbyć się w niedzielę 12 czerwca. Jednak mieszkańcy miasta zebrali już ponad 10 tys. podpisów pod petycją ws. zakazania wydarzenia.

Przedstawiciele społeczności LGBT wielokrotnie organizowali akcje w Kijowie i innych ukraińskich miastach, które często kończyły się starciami między zwolennikami rozszerzenia praw mniejszości seksualnych i agresywnie nastawionymi zwolennikami tradycyjnych wartości. [Agresywnie i prowokacyjnie nastawieni to są raczej przedstawiciele „mniejszości seksualnych” – admin]

http://pl.sputniknews.com


70

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160609/3059065/LGBT-parada-Ukraina-policja.html#ixzz4B44XMrw3

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s