Interesy USA ważniejsze od bezpieczeństwa Polski? MON: Polska stanie na syryjskim froncie.

Interesy USA ważniejsze od bezpieczeństwa Polski? MON: Polska stanie na syryjskim froncie.

+

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oficjalnie zadeklarował czynne włączenie się polskich sił w konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Do Syrii wysłane zostaną siły specjalne oraz myśliwce F-16.
.

Nasi żołnierze mają rzekomo prowadzić akcje szkoleniowe i rozpoznawcze, a przewidywane miejsce ich stacjonowania to Jordania lub Kuwejt. Na Morze Egejskie ma także trafić polska fregata rakietowa ORP Generał Tadeusz Kościuszko.

Taki ruch rządu Prawa i Sprawiedliwości nie może nie spotkać się z krytyką. To polityka prowadząca donikąd, narażająca nasz, przynajmniej na razie – bezpieczny kraj na odwet z Bliskiego Wschodu. Po latach konfliktu syryjska prawica nazywa Amerykanów mordercami. Jeśli włączymy się w działania w tym kraju, taka łatka może przylgnąć i do nas.

Internet aż huczy od plotek, że polskie siły miałyby stanąć ramię w ramię z wspierającą dżihadystów armią Stanów Zjednoczonych. Mielibyśmy zatem wspierać Amerykanów w walce o interesy związane m.in. z handlem ropą, zarazem występując przeciwko prezydentowi Assadowi, z którego polityką identyfikuje się znaczna większość Syryjczyków.

newsweb.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s