Chrześcijańskie małżeństwo odzyskało pięcioro dzieci

Chrześcijańskie małżeństwo odzyskało pięcioro dzieci

prawy.pl_images_nowe_stories_rodzina_the-bodnariu-familyMarius i Ruth Bodnariu odzyskają pięcioro swoich dzieci, które w minionym roku zabrał im Barnevernet – norweski urząd ds młodzieży. Ich sukces to wynik zorganizowanej, międzynarodowej akcji poparcia.

Tragedia małżonków (na zdjęciu ze swoimi dziećmi) zaczęła się od donosu nauczycielki ze szkoły, w której uczyła się ich najstarsza córka. Doniosła ona do Barnevernet (norweski urząd ds młodzieży, odpowiednik niemieckiego Jugendamtu), że dziewczynka zachowuje się, jakby padała ofiarą przemocy psychicznej w domu. Urzędnicy zareagowali natychmiast. Wtargnęli do domu Bodnariu i prewencyjnie zabrali piątkę dzieci. Było to tym bardziej dokuczliwe, że najmłodszy – trzymiesięczny chłopczyk – nie mógł być karmiony piersią przez matkę. 

Zdesperowani rodzice rozpoczęli walkę o odzyskanie dzieci. Zaangażowali do niej prawników norweskich, oraz organizacje katolickie z całej Europy. Wskutek tej akcji (podpisy w obronie rodziny zbierano również w Internecie) wywołały zainteresowanie nawet prawicowych posłów do parlamentu Europejskiego. 100 z nich zdecydowało się wysłać specjalny list do norweskiego rządu i wyrazić potępienie dla metod stosowanych przez Barnevernet.

Okazało się również, że zarzuty urzędników pod adresem rodziców były wyssane z palca, a same dzieci nie potwierdziły zarzutów stawianych rodzicom. Cała piątka chciała wrócić do rodziców.

Ostatecznie norweski sąd cofnął decyzję o odebraniu dzieci. Uznał, że urzędnicy Barnevernet naruszyli prawo, podejmując decyzję o ich odebraniu. Pięcioro dzieci wkrótce z powrotem zamieszka ze swoimi rodzicami.

Źródło: Christian Today
Prawy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s