XXV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

XXV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Radio Maryja

09 lipca, sobota

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, biskupa diecezji świdnickiej

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

 

10 lipca, niedziela

godz. 08.00 – Godzinki

godz. 11.00 – Uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi
ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

* * *

Drodzy przyjaciele! Kochana Rodzino Radia Maryja!

Już w lipcu nasza coroczna pielgrzymka do umiłowanej naszej Pani, Matki i Królowej. Zapraszamy. Spieszmy się, czasu jest mało. Organizujmy się w każdej miejscowości, przysiółku, wiosce. Prosimy duszpasterzy, przyjaciół w każdej parafii na niedzielę – 3 lipca – Polonię za wielką wodą do Częstochowy Amerykańskiej w Doylestown w Pensylwanii, z księdzem biskupem Stanisławem Stefankiem.

W niedzielę – 10 lipca – na Jasną Górę zwycięstwa w Polsce.

Rozpoczynamy już w sobotę, 9 lipca o godzinie 18.00 z księdzem biskupem Ignacym Decem. To już 25 lat Radia Maryja i dwudziesta piąta nasza wielka pielgrzymka, tym razem pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. W niedzielę będzie nam przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Godzina 11.00 – uroczysta Msza Święta. Rozpoczynamy jednak już o godzinie 8.00 rano. Warto być już dużo wcześniej. Przychodzimy do Matki Najświętszej w szczególnym roku łaski, 1050 lat od Chrztu Polski, w Roku Miłosierdzia, 25 lat Radia Maryja, Światowe Dni Młodzieży, ale jest to też szczególny czas dla naszej Ojczyzny.

Widzimy, jak wrogie siły Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie usiłują nas skłócić, wzniecić nienawiść w narodzie, zniszczyć to, co z trudem buduje się w naszej Ojczyźnie. Robią to może niewiedzący, jak szkodzą, ale wykorzystują to siły międzynarodowe i chyba wspierają. Wszystkich kochających Pana Boga i Ojczyznę prosimy o gorącą modlitwę za cały nasz naród, o żywą wiarę, mądrość i prawe sumienia, o wzajemne poszanowanie i miłość, o to, abyśmy nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy, jak mówił do nas św. Jan Paweł II. Organizujmy się teraz już bardzo szybko, czasu jest niewiele. Potrzeba modlitewnego szturmu u Tej, która jest dana ku obronie naszego narodu. Trzeba obronić nasz naród i Ojczyznę.

Polsko św. Jana Pawła II, z miast, wiosek, przysiółków – wszyscy podobni do ewangelicznego siewcy. Nie zostawajcie w domu 10 lipca. Wszyscy, tym razem wszyscy, idziemy do naszej Matki.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s