Satanistyczne przedstawienie w szwajcarskim tunelu

Satanistyczne przedstawienie w szwajcarskim tunelu

W szwajcarskim tunelu Gothard odbyło się przedstawienie promujące satanizm. Oglądała je m. in. Angela Merkel.

Jego twórcą jest Niemiec. Choreografię stworzył dyrektor teatru w Bern Volker Hesse. Podziwiali je kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande, premier Włoch Matteo Renzi oraz kanclerz Austrii Christian Kern. Przedstawienie odwołało się do postmodernizmu i odrzuciło kanon piękna.

Spektakl odbył się w tunelu i przed nim. Elementem przedstawienia były obrazy wyświetlane na telebimie. Hesse zaprezentował tu głowę kozła, podróż w głąb czarnego tunelu. Pojawiły się również animacje złożone z samych rąk, bądź nóg ludzi.

Aktorzy nosili rogi, oraz głowy kozła. Obejmowali się w samej bieliźnie. Kłaniali się przed kozłem. Jeden z nich miał skórzany pas sadomasochisty. W trakcie występu oddawali też cześć aniołowi z twarzą dziecka. Jako oprawa dźwiękowa pojawił się ludzki chichot, jęki, muzyka industrialna, chóralna oraz bicie w bębny. Aktorzy naśladowali też doznania bólu.

Elementem przedstawienia była ucieczka do tunelu trzech białych zjaw. Towarzyszył mu pochód z kozłem jako przywódcą. Podczas ukazania poroży jeleni kobieta-kozioł dokonywała tańca wokół czerwonej postaci.

Ceremonię otwarcia BBC określiło jako „kwiecistą”. Stacja pominęła, że Hesse wykorzystał głowę kozła – symbol kultu satanistycznego. Wypaczył obraz aniołów oraz korzystał z aluzji seksualnych. Obok głowy kozła prezentował też figurę baranka (symbol chrześcijański). W ramach spektaklu pojawił się również aktor przebrany za papieża w towarzystwie dwóch zakonnic.


Fotograf Carsten Peter, autor książki „Alpendämonen” (Demony Alp) uważa, że kozioł i wizerunku demonów są elementem wierzeń Szwajcarów, Niemców oraz Austryjaków, jak donosi redaktor Stephan Orth z Der Spiegel. Stanowią one tradycje pogańską.

Zdaniem redaktor Euan McLelland z Daily Mail przedstawienie: „eksplorowało motyw masy, nowoczesności książki [sic!] i pojednania Północ-Południe”.

Wedle BBC przedstawiciele różnych religii błogosławili tunel. Reuters opublikował fotografię statuetkę św. Barbary umieszczoną w tunelu z Ersfeld do Bodio.

Podręcznik dla satanistów Brother Nero „Satanism. A Beginner’s Guide to the Religious Worship of Satan and Demons” w pierwszym tomie wykłada, że: „satanizm szczerze [sic!] wykłada kim jesteś i nie pozwala, abyś był kontrolowany przez innych, którzy cię nie akceptują. (…) Szatan i Demony pozwolą, że stawisz czoła swych strachom”. W tym kontekście ucieczka od piękna objawia się w promowaniu brzydoty dla oswojenia ze strachem. Służy ku temu w przypadku sztuki przedstawienie, scenografia oraz muzyka.

John Leonard w książce „Faithful Labourers” zauważa: „Szatan jest absurdem”. Ten element jest trzonem antypiękna. Wyraża się w kulturze postmodernistycznej, czyli łączeniu form bez żadnych ograniczeń.

James R. Lewis podał w „Satanism today”, że w 2000 roku w Sydney powstał nurt satanistyczny The Order of Internal Light, który: „nie jest jak inne kościoły Szatana, ale raczej koncentruje się na użyciu muzyki oraz sztuki do zwiększania [sic!] jakości życia i dla ogólnej ekspansji estetycznej społeczeństwa jako całości”. W dokumencie założycielskim The Order of Internal Light wprowadzają sztukę satanistyczną jako formę wprowadzenia w cześć diabła.

W sieci pojawiły się teorie spiskowe, że przedstawienie w Gotthard było elementem Nowego Porządku Świata (New World Order). Ich zwolennicy pominęli, że Cywilizacja Zachodu opiera się na chrześcijaństwie. Jego odrzucanie zaś prowadzi do wprowadzania elementów pogańskich do kultury i sztuki. [Nie rozumiem sensu: „zwolennicy pominęli”? Stwierdzili prawdę. – admin]

Dzięki temu lewica miesza wartości z antywartościami przez promocję różnych duchowości. Docelowo chce zaniku chrześcijaństwa i wpojenia ludziom pożądanych przez nich wierzeń. Redaktor John Hawkins zauważa: „Lewica entuzjastycznie wspiera rządy sponsorujące antychrześcijańską sztukę”. W jego ocenie to jest element „wojny lewicy z chrześcijaństwem”.

Jacek Skrzypac
https://prawy.pl

Zdjęcia za http://nowaatlantyda.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s