Przyszły blitz-krieg NATO przeciwko Rosji: bitwa o dominację w powietrzu. cz. 1

Przyszły blitz-krieg NATO przeciwko Rosji: bitwa o dominację w powietrzu. cz. 1

Znajdująca się w otoczeniu baz wojskowych NATO Rosja jest postrzegana Waszyngtonem jako ogromna zdobycz, biorąc pod uwagę jej ogromne terytorium, na którym koncentruje się 60% zasobów mineralnych Ziemi.

Wszystkie inwestycje Pentagonu ograniczone ofensywnym uzbrojeniem, przeznaczonym do inwazji na inne kraje. Na przykład, kto potrzebuje stealth fighter do ochrony swojego terytorium? Waszyngton jedynym właścicielem floty atomowych lotniskowców, a następnie dziesiątkow krążowników, niszczycieli, okrętów desantowych i atomowych okrętów podwodnych, zdolnych atakować dowolny punkt na ziemi. Również Stany Zjednoczone mają więcej niż 500 ciężkich samolotów transportowych, stworzonych specjalnie do przewozu pancernych dywizji za dziesiątki tysięcy kilometrów od kontynentu amerykańskiego. Znajdująca się w otoczeniu baz wojskowych NATO Rosja jest postrzegana Waszyngtonem jako ogromną zdobycz, biorąc pod uwagę jej ogromne terytorium, na którym koncentruje się 60% zasobów mineralnych Ziemi, wody pitnej, przyjaznych dla rolnictwa lasów i ziemi.
Po upadku ZSRR, kiedy STANY Zjednoczone pozostały jedynym supermocarstwem na świecie, został wypracowany pretekst, za pomocą którego Waszyngton planuje inwazji na inne kraje. Najpierw on rozprzestrzeniał się wśród opinii publicznej psychozą o tym, że dany kraj to atakuje i zajmuje sąsiedni. Chociaż właściwie to armia USA wtargała się,a propaganda w kontrolowanych MEDIACH tłumaczyła amerykańską wojskową agresję jako rozwiązywanie zagrożenia dla sąsiedniego państwa w kraju docelowym.

Aby zapobiec ekspansji Rosji po sukcesie w Syrii, USA trzeba będzie przyspieszyć swoje przygotowania do ataku na Rosję. Jednak, będąc w końcowej fazie swojej kadencji, Obama nie może się zdecydować na nic, i uważa, że decyzję musi podjąć inny prezydent.

Gdzie mogą zaatakować Stany Zjednoczone?

STANY Zjednoczone nie planują lądowanie na Dalekim Wschodzie Rosji. Zamiast tego, jak Napoleon z Hitlerem, STANY zjednoczone zamierzają okupować strategicznie stolicę Rosji — Moskwę. Pierwotny plan był w tym, że wspierający przez USA „Euromajdan” wciągnie Ukrainę w sferę interesów USA i rosyjskie bazy wojskowe na Krymie zostaną przekazane amerykańskiej flocie, gdy Ukraina stanie się członkiem NATO. Inwazja na Rosję planowano rozpocząć z terytorium Ukrainy. Warto pamiętać, że, na przykład, Kijów położony jest zaledwie 600 kilometrów od Moskwy. Pierwotny plan został odwołany po udanym referendum o zjednoczenie Krymu z Rosją i późniejszej wojnie domowej w Donbasie, gdy amerykanie nie mogli rozpocząć zbrojną agresję przeciwko Rosji z Ukrainy.

Tak, że plany Ameryki zostały zmienione, a nowym miejscem do rozpoczęcia ataku zostały określone państwa bałtyckie. Z tego powodu STANY zjednoczone niedawno zaczęli naciskać na Szwecję i Finlandię o członkostwo w NATO, których terytorium mają być używane do manewrów w wywołaniu wojny przeciwko Rosji. Moskwa znajduje się w odległości zaledwie 600 kilometrów od granicy z Łotwą i nie są chroniona przez naturalne przeszkody, które mogłyby z wojskowego punktu widzenia sprawić inwazji trudności.

Rzekomo do „odstraszania” Rosji, Pentagon zwiększył wydatki wojskowe na antyrosyjską kampanię w europejskich krajach graniczących z Rosją. USA nawet wdroża jeszcze jedną dywizja ekipę w krajach Bałtyckich i w Polsce, łamiąc tym samym Podstawowe akt umowy NATO-Rosja z 1997 r., i dodatkowo zwiększą flotę wojenną USA z 272 do 350 okrętów wojennych. W ten sposób, strategiczny plan Pentagonu może obejmować inwazję konwencjonalną typu blitz-krieg, która rozpocznie się z krajów bałtyckich i Polski, i będzie skierowana prosto na Moskwę.

Porażka Rosji będzie towarzyszyć zmianie przywództwa politycznego w osobie Władimira Putina i stopniowego wycofania wojsk i pozostawienie części terytorium federacji rosyjskiej pod okupacją Łotwy, Estonii i Ukrainy. Zachodnia granica Rosji zostanie ustalona wzdłuż linii, rozciągająca się od Petersburga do Wielkiego Nowgorodu, Kaługi, Twerzy i Wołgogradu.

Z powodu szybkiej modernizacji chińskiej armii, która teraz może stać się poważnym problemem dla USA i ich sojuszników w zachodniej części oceanu Spokojnego, oznacza to, że Pentagon nie będzie wdrażac całego dostępnego sprzętu wojskowego w Europie. Do 1/3 sił zbrojnych USA będzie znajdować się w rezerwie, na wypadek nagłego ataku ze strony Chin.

Jakie będzie okno czasowe?

Inwazja na Rosję przez USA będzie skuteczna tylko do 2018 roku, po czym szansa na sukces znacznie się zmniejszy, biorąc pod uwagę utratę Pentagonem przewagi technologicznej w wielu obszarach, w porównaniu z rosyjską armią i możliwością przekształcenia konfliktu globalnego, i użyciem broni jądrowej.

Wojna o dominację w powietrzu

Armia rosyjska jest nastawiona na obronę. U niej są bardzo wydajne przechwytujące celów powietrznych i szybkie rakietowe systemy, które potrafią wykrywać i niszczyć nawet amerykańskie samoloty piątej generacji. Dlatego amerykańscy wojskowi przy wsparciu swoich sojuszników z NATO nie będa w stanie zdobyć panowanie w powietrzu. Z wielkim trudem oni mogą domagać się częściowej przewagi w powietrzu na krótkie okresy czasu na niektórych terenach wokół rosyjskiej granicy na pasie o głębokości do 300 km. Do tworzenia bezpiecznej strefy dla lotów w dziedzinach, w których są aktywne rosyjskie systemy obrony PRZECIWRAKIETOWEJ, amerykanie będą musieli wysłać na pierwszą falę ataku z 220 samolotów (w tym 15 bombowców B-2, F-160-e, F-22A i 45 F-35-x).

Główną przeszkodą jest to, że amerykańskie antyradarowe rakiety AGM-88E o zasięgu 140 kilometrów, zbyt duże dla F-22 i F-35, a jeśli powiesić je do piłonu skrzydła, to zagrozi to ich „niewidzialności”.

Co do F-22A, z raportu Pentagonu wynika, że są zadowoleni z wyników F-117 w pierwszej kampanii w zatoce perskiej i Jugosławii. Wtedy oni zarezerwowali 750 F-22-x aby zastąpić F-16-x do sił POWIETRZNYCH USA, ale gdy amerykański wywiad dowiaduje się, że rosjanie pomyślnie badali na F-117 anti-stealth radar 96L6E, Pentagon skrócił zamówienie do 339 samolotów F-22A. Kiedy amerykanie jeszcze tylko rozbudowali i doświadczali projekt F-22A, rosjanie już stworzyli antidotum dla tego samolotu, a mianowicie, wyrzutnia rakiet systemu S-400, który wykorzystuje sprzęt do wieleczynnikowego wykrywania celów. W rezultacie powstało zaledwie 187 samolotów F-22A.

Aby utrudnić zadanie ochrony nieba dla rosyjskiej obrony przeciwlotniczej, w dodatku do samolotów 5 generacji zostaną wydane 500-800 rakiet z wdrożonych w morzu Bałtyckim amerykańskich okrętów i łodzi podwodnych. Szansę na to, że rakiety osiągna swoich celów są małe, ponieważ w Rosji jest około 250 przechwytujących dalekiego zasięgu Mig-31, które mogą osiągnąć prędkość do 2,83 Mach (3500 km/h) i przeznaczonych specjalnie do przechwytywania rakiet. Filtr powietrza radar Mig-31 może wykryć przychodzące obiekty w odległości 320 km i śledzić jednocześnie 24 cele, 8 z nich może jednocześnie atakować rakietami R-33/37 w odległości 300 km i prędkością do 6 Maha.

W tym samym czasie amerykańskie samoloty F-18, F-15E, B-52 i B-1B mogą otwierać ogień nie zbliżając się do granicy rosyjskiej (i nawet nie wchodząc w strefę rażenia rakiet kompleksu S-400), co dotyczy również i mini-rakiet AGM-154 i AGM-158 z zasięgu działania od 110 do 1000 km mogą razić okręty bojowe rosyjskich rakietowych baterii floty Bałtyckiej, a także systemu 9K720 Iskander (dystans 500 km) i OTP-21 Punkt (odległość 180 km). W najlepszym dla rozwoju skryptu, skuteczność pierwszej fali może oznaczać neutralizację 30% napowietrznych sieci radarów Rosji, 30% baterii S-300 i S-400, umieszczonych między Moskwą i granicą z bałtyckimi krajami, 40% składników zautomatyzowanych systemów C4I (szczególnie ważny dla zakłóceń radarowych), a także zablokować na lotniskach do 200 samolotów i śmigłowców, w ten sposób naruszyć zarządzanie operacyjne kraju.

Jednak oczekiwane straty dla amerykanów i ich sojuszników mogą osiągnąć 60-70% samolotów i rakiet tylko w pierwszej fali.

Jakie główne przeszkody, aby zdobyć przewagę w powietrzu?

Wokół miast Sankt Petersburg i Kaliningrad rosjanie zainstalowali dwa automatycznych systemy C4i, aby uzyskać przewagę w elektronicznej wojnie. Wśród innych, wyposażenie C4I zawiera kompleks Красуха-4, które może przechwycić wszystkie prace sieci. Красуха-4 (Krasucha) może również zapobiegać radarowej obserwacji z amerykańskich satelitów wojskowych Lacrosse i Onyx. Rosyjska armia jest wyposażona w systemy redukcji elektroniczno-optycznych czujników od laserowego naprowadzenia, wykrywania za pomocą GPS i podczerwieni wyszukiwania bomb i rakiet. Takich systemów u nich stosunkowo niewiele, ale wystarczająco, aby zapewnić przeciwnikowi odchylenie od ważnych celów.

System S-400 może śledzić i atakować do 80 celów powietrznych z prędkością do 17,000 km/h w odległości 400 km z wykorzystaniem informacji radarowej od multispektralnych satelitarnych czujników. Obecnie Rosja ma do dyspozycji 20-25 batalionów S-400, z których osiem znajduje się wokół Moskwy, i jeden w Syrii. Rosja może podciągnąć pozostałe bataliony do granic z bałtyckimi państwami lub wdrożyć je w Białorusi wraz z około 130 batalionami S-300. System S-500 teraz przechodzi testy, i zacznie być dostarczane do wojska w 2017 roku.

Z powodu posiadania Rosją systemów antyradiowych, antyelektroniczno-optycznych i antyGPSroztworu sprzętu, którego w Rosji nie brakuje, NATO nie jest w stanie uzyskać przewagę w elektronicznej wojnie wszelkiego rodzaju. Warto pamiętać, jak w Syrii rosyjskie systemy pozwalali prowadzonej przez Zachód antyISISowskiej koalicji wykrywać cele bojowników do tego, jak te zostały zaatakowane przez rosyjskie bombowce. W przypadku ataku NATO na Rosję, w pierwszej fali atakującej, USA jak oczekuję się uderzy 60-70% fałszywych celów na terytorium federacji rosyjskiej.

Samoloty radiotlumienia EF-18 i okręty marynarki wojennej USA w morzu Bałtyckim zapewnią drugiej fali nalotów USA. Ale z powodu słabej przewagi w powietrzu od pierwszej fali, kolejne fale ataków NATO będą ponosić coraz bardziej rosnące straty. Do awiagrupy USA składającej się z 5,000 samolotów i śmigłowców należących do amerykańskiej MARYNARKI wojennej, floty i piechoty morskiej, dołączą 1,500 samolotów ich sojuszników z NATO.

Valentin Wasilesku, rumuński wojskowy analityk, były zastępca dowódcy lotniska Otopeni, Rumunia
http://militariorg.ucoz.ru/publ/novosti_mo_i_mvd_rf/budushhij_blic_krig_nato_protiv_rossii_bitva_za_prevoskhodstvo_v_vozdukhe_ch_1/12-1-0-62659

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s