Czekamy na ustanowienie przez polski Sejm 11 Lipca Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa na Kresach w latach 1939-1945.

Czekamy na ustanowienie przez polski Sejm 11 Lipca Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa na Kresach w latach 1939-1945.

wołyńUKRAIŃSKIE ZAŁGANIE, OBŁUDA I FAŁSZ

W związku z cynicznym listem byłych prezydentów Ukrainy i innych działaczy tego kraju do nas, Polaków, napisałem do najbliższego numeru tygodnika „Warszawska Gazeta” felieton. Oto fragmenty:

„Zacznijmy od twardych faktów, realiów ukraińskiej rzeczywistości. Oto szeroko reklamowany na Ukrainie filmik, w którym widzimy grupę uczniów z Liceum Fizyczno-Technicznego w Stanisławowie ( Iwanofrankiwsk), którzy ubrani są w banderowskie czerwono-czarne stroje, symbolizujące kolory Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Na dany znak zaczyna się śpiew, którego pierwszymi słowami są: „Ja banderowiec”, „ja banderówka”. Czyli praktyczna indoktrynacja młodego pokolenia, zarażania ideologią(…) nazistowsko – faszystowską, ponieważ cała banderowska myśl polityczną zanurzona jest w ideologii faszyzmu i niemieckiego nazizmu. Nie ma więc cienia wątpliwości w jakim duchu wychowuje się młode pokolenie, w duchu banderyzmu. Ci młodzi ludzie mają być banderowcami , tak, jak byli ich dziadowie i pradziadowie, którzy wydłubywali polskim dzieciom oczy, a kobietom obcinali piersi(…)..

Nikt tym młodym nie powiedział, że na rozkaz ich gieroja, Bandery, banderowcy wymordowali ok. 200 tyś. Polaków(…). I oto na tym tle, grupa ukraińskich polityków, z byłymi prezydentami, Kuczmą i Juszczenką włącznie, wystosowała do nas, Polaków w tych dniach list, w którym pisze o ustanowieniu wspólnego Dnia Pamięci Konfliktu Polsko-Ukraińskiego. Co za bezczelność i cynizm! Co za tupet i hipokryzja!(…)”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s