Amerykański niszczyciel Porter wpłynął na Morze Czarne

Amerykański niszczyciel Porter wpłynął na Morze Czarne

W sieci społecznościowej Twitter pojawiły się zdjęcia amerykańskiego niszczyciela rakietowego USS Porter DDG 78, który 6 czerwca wpłynął na Morze Czarne. Zdjęcia zostały wykonane podczas przejścia niszczyciela przez Bosfor.

Użytkownicy sieci społecznych zaznaczyli, że na okręcie znajduje się przeciwlotniczy system rakietowy SeaRAM przeznaczony do ochrony okrętu przed atakiem lotniczym.

USSPorter Twitter

Jak wcześniej poinformowało dowództwo VI Floty, niszczyciel USS Porter weźmie udział w ćwiczeniach z flotami krajów partnerskich Stanów Zjednoczonych w ramach operacji „Atlantic Resolve”.

Niszczyciel przeprowadzi również „rutynowe patrole z sojusznikami i partnerami USA” w celu zapewnienia „bezpieczeństwa i stabilności” w regionie [ha ha! – admin], czytamy w komunikacie.

USS Porter i jeszcze trzy amerykańskie niszczyciele stacjonują w Hiszpanii i są częścią systemu obrony przeciwrakietowej, który Stany Zjednoczone i NATO rozwijają w Europie. Kierownictwo sojuszu oczekuje, że tworzenie systemu obrony antyrakietowej zostanie zakończone w 2018 roku.

http://pl.sputniknews.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s