Viktor Orban o naciskach Sorosa i zachodniego establishmentu.

Viktor Orban o naciskach Sorosa i zachodniego establishmentu. „Nie jesteśmy najemnikami. Reprezentujemy własną ojczyznę!”

Premier Węgier Viktor Orban ponownie skrytykował w poniedziałek żydowskiego miliardera George’a Sorosa za przyczynianie się do eskalacji kryzysu imigracyjnego w Europie.

Szef rządu odpowiadał na pytanie parlamentarnego reprezentanta partii Jobbik. Poseł ten pytał o niegdysiejsze (chodzi o lata 80.) finansowanie przez Sorosa ugrupowania Fidesz, którego reprezentantem jest Orban.

– Są takie siły międzynarodowe, które zabiegają o to, by na Węgry i (…) do innych państw Unii Europejskiej ściągnąć jak najwięcej imigrantów – mówił premier.

– Możecie dowolnie nazywać tego, kto to [napływ imigrantów] finansuje, niezależnie od jego interesów we wcześniejszym okresie antykomunistycznym, ale to, co robi on teraz, jest sprzeczne z interesami Węgier. A my musimy to jasno powiedzieć, bo nie jesteśmy najemnikami, tylko reprezentujemy interesy naszej ojczyzny – oświadczył Orban, który wyraził przy tym uznanie wobec Sorosa za dawne wspieranie przezeń ugrupowań antykomunistycznych, co zaowocowało rozpadem bloku sowieckiego. [I poddaniem go wpływom Sorosa, co zaowocowało bezprzykładną grabieżą gospodarki państw tego bloku – admin]

To nie pierwszy raz, gdy z ust premiera Węgier padają słowa krytyki wobec spekulanta-miliardera o węgierskim pochodzeniu. W ostatni piątek Orban zwrócił uwagę na samowolną politykę zachodniego establishmentu w kwestii imigracji.

– Choćby George Soros nie wiadomo jak finansował organizacje pozarządowe, choćby węgierski miliarder nie wiadomo jak próbował przeniknąć do mediów i stworzyć atmosferę”, prawda jest taka, że polityce zachodnich rządów w kwestii uchodźców zdecydowanie i z rosnącą siłą sprzeciwiają się ich własne narody – mówił Orban.

Wcześniej zwracał on uwagę, że krytyka, jaka dosięga kraje Europy Środkowej ze strony amerykańskich Demokratów (takich jak Bill Clinton) za suwerenną politykę imigracyjną ma swoje źródło w postawie i opiniach Sorosa.

RoM
rmf24.pl/PAP
http://www.pch24.pl

Szkoda, że „Polonia Christiana”, która wyraźnie sympatyzuje z Orbanem, nie podziela jego zdrowych poglądów na Rosję, lecz wpisuje się w antyrosyjską histerię rodem z Tworek, której jednym z czołowych przedstawicieli jest ukraiński agent Sakowicz.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s