OPODATKOWANIE EMERYTUR

OPODATKOWANIE EMERYTUR

Przede wszystkim wydaje mi się, że istnieje olbrzymie nieporozumienie w rozumieniu podstawowych definicji, które najwyraźniej sprawiają najwięcej kłopotów i zamieszania.

ZUS jak sama nazwa wskazuje jest Zakładem UBEZPIECZEŃ Społecznych. i płacimy składki ubezpieczeniowe po to, aby otrzymać świadczenia/ odszkodowania/ benefity/rekompensaty, kiedy się zestarzejemy i nie mamy siły pracować

Nasze Emerytury mieszczą się prawnie w tych samych kategoriach, co świadczenia/ odszkodowania/ rekompensaty za wypadek przy pracy lub wypadek samochodowy

Żeby zilustrować to na konkretnym przykładzie. Płacimy składki ubezpieczeniowe za opiekę dentystyczna i w ramach świadczeń możemy mieć „za darmo” wyleczony lub usunięty ząb. Płacimy składki na ZUS i dostajemy w zamian świadczenia, a wiec „bezpłatną” opiekę medyczna – otrzymujemy te świadczenia, bo płacimy składki ubezpieczeniowe, aby je otrzymać. Płacimy obowiązkowe ubezpieczenia samochodowe tj. składki ubezpieczeniowe po to, aby otrzymać odszkodowania w razie wypadku. Czyli za utratę nogi w wypadku samochodowym otrzymujemy odszkodowanie, bo po to właśnie się ubezpieczamy.

Pracodawca płaci składki i ubezpiecza pracownika. W razie wypadku przy pracy ze składek ubezpieczeniowych płaconych przez pracodawcę pracownik otrzymuje odszkodowanie.

Każdy pracujący płaci składki ubezpieczeniowe po to, aby wypadku utraty pracy otrzymać świadczenia. zasiłek dla bezrobotnych, a w przypadku przedłużającego się okresu bezrobocia otrzymujemy zasiłek socjalny.
Od zasiłku socjalnego NIE płacimy podatku. Za otrzymane z odszkodowanie za wypadek przy pracy NIE płacimy podatku. Identycznym świadczeniem sa sprawa ma się z Emeryturami. Jednak tu płacimy podatek dochodowy. Pytanie – dlaczego?

Płacimy składki ubezpieczeniowe, czy to w Polsce na ZUS, po to, aby, kiedy się zestarzejemy i nie mamy siły pracować otrzymywać świadczenia i benefity.

EMERYTURA TO TAKA SAMA KATEGORIA ŚWIADCZEŃ. DLACZEGO URZĄD SKARBOWY W POLSCE CHCE TO UZNAĆ ŚWIADCZENIA /ODSZKODOWANIA / BENEFITY/REKOMPENSATY ZA DOCHÓD TO JEST BARDZO PODSTAWOWE PYTANIE?

Jeśli Urząd Skarbowy chce już koniecznie opodatkować świadczenia to niech opodatkuje mój wyrwany ząb albo masaż ( w ramach benefitów) za sterane robotą ręce. Tak samo nie sa opodatkowane zasiłki socjalne, które otrzymują osoby nie mogące znaleźć pracy, a środki pochodzą ze składek ubezpieczeniowych, a nie z podatków. SKŁADKI UBEZPIECZENIOWE i otrzymywane z tego tytułu świadczenia TO ZUPEŁNIE COŚ INNEGO NIŻ DOCHODY w związku z tym dlaczego nalicza się od tych świadczeń PODATKI. !!!
Świadczenie to nie Dochód !!!! Jaka jest tak naprawdę definicja dochodu ?

DO CZEGO SŁUŻĄ PODATKI

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s