W Japonii wprowadzono prohibicję dla amerykańskich marynarzy

W Japonii wprowadzono prohibicję dla amerykańskich marynarzy

W związku z serią przestępstw wobec wszystkich pracowników Marynarki Wojennej USA w Japonii wprowadzono prohibicję.

Wprowadzenie prohibicji nastąpiło po powtarzających się incydentach, które wywołały negatywne nastroje mieszkańców prefektury wobec amerykańskich baz wojskowych.

32-letni obywatel USA Shinzato Kenneth Franklin, pracownik amerykańskiej bazy wojskowej „Kadena”, został zatrzymany w maju pod zarzutem zabójstwa 20-letniej Riny Shimabukuro, której ciało znaleziono w lesie.

Kilka dni temu wojskowa tej samej bazy została aresztowana za jazdę w stanie nietrzeźwości, co doprowadziło do wypadku, w którym ucierpieli dwaj Japończycy.

W marcu tego roku na Okinawie został aresztowany amerykański marynarz wojskowy pod zarzutem zgwałcenia miejscowej kobiety.

Zgodnie z opublikowanym w poniedziałek rozkazem dowództwa Marynarki Wojennej USA w Japonii, marynarzom zabroniono pić alkoholu na terenie baz wojskowych i poza nimi, wyjazdy poza granice baz zostaną również bardzo ograniczone.

„Marynarze, którzy mieszkają poza granicami baz, będą mogli jeździć do pracy i z powrotem, brać udział w sprawach służbowych, takich jak transport dzieci, wyjazdy do sklepów spożywczych, na siłownię czy zatankować samochód” — czytamy w rozkazie na stronie internetowej dowództwa.

Ograniczenia w ruchu będą obowiązywać tak długo, aż z każdym żołnierzem nie zostanie przeprowadzone szkolenie  z ich dowódcami. Zakaz picia alkoholu potrwa, aż „dowództwo floty nie przekonana się, że wszyscy pracownicy rozumieją wpływ odpowiedzialnego zachowania się na sojusz USA i Japonii i możliwości Stanów Zjednoczonych do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności w regionie Azji i Pacyfiku” — czytamy w dokumencie. [Rozbrajające. Szkolenie i „zrozumienie” ma przerobić degeneratów na przyzwoitych ludzi – admin]

Rozkaz dotyczy wszystkich amerykańskich marynarzy wojskowych znajdujących się w Japonii, a także tych, którzy przybywają tutaj tranzytem.

Środki dowództwa wojskowego USA nastąpiły po obietnicy prezydenta kraju Baracka Obamy zrobienia wszystkiego, aby incydenty z udziałem amerykańskich wojskowych w Japonii już więcej się nie powtórzyły. O tym lider USA powiedział pod koniec maja podczas spotkania z japońskim premierem Shinzo Abe podczas szczytu „wielkiej siódemki” w prefekturze Mie.

http://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s