Monsanto i dyskredytacja

Monsanto i dyskredytacja

Po raz pierwszy pracownik Monsanto potwierdza, że w tej korporacji jest osobny wydział, którego jedynym celem jest „dyskredytowanie” i „demaskowanie” badaczy przeciwnych GMO.

Spróbujcie upublicznić wyniki badań naukowych przeciw biotechnologicznym firmom a Monsanto was oskarży i zdyskredytuje – pisze Christina Sarich (Monsanto Employee Admits an Entire Department Exists to ‚Discredit’ Scientists” na PrisonPlanet).

Niedawno WHO uznała glifosat, nowy herbicyd, zawarty w najlepiej sprzedawanym pestycydzie Roundup, jako kancerogenny. Monsanto zażądała od WHO i IARC (Międzynarodowa Agencja do Badań nad Rakiem) aby odwołały swoje twierdzenia o jego toksyczności i szkodliwości dla zdrowia ludzkiego. Żąda tego, pomimo, że analiza badań opublikowana w marcu 2015 r. w czasopiśmie The Lancet Oncology.
Vice-prezes Monsanto Philip Miller powiedział agencji Reuters: Podważymy wartość ocen. WHO musi to udowodnić.Ale dowody są. W badaniu czytamy:Glifosat jest herbicydem o szerokim spektrum działania. Znajduje się w więcej niż 570 produktach dla rolnictwa, leśnictwa, miast i gospodarstw domowych. Jego zużycie wzrosło wraz z rozwojem upraw modyfikowanych genetycznie. Glifosat został wykryty w powietrzu podczas rozpylania, w wodzie i żywności. Istnieją dowody na rakotwórcze działanie glifosatu u ludzi. Wykryto go w moczu i krwi robotników rolnych, co oznacza absorpcję. Glebowe mikroby przetwarzają glifosat na kwas aminometylfosforowy (AMPA). Wykrycie AMPA we krwi po zatruciu wskazuje na jelitowy mikrobiotyczny metabolizm u ludzi. Glifosat i jego preparaty powodują uszkodzenie DNA i chromosomów u ssaków oraz w ludzkich i zwierzęcych komórkach in vitro.
Podczas spotkania ze studentami liczącymi na dobrze płatną praktykę w swojej dziedzinie, jeden z nich zapytał, co spółka robi wobec zarzutów o szkodliwości jej produkcji. Przedstawiciel Monsanto, William „Bill“ Moar powiedział, że Monsanto ma cały wydział przeznaczony do „demaskowania” badań sprzecznych z ichnimi.
Tym samym, chyba po raz pierwszy oficjalnie przedstawiciel Monsanto przyznał, że spółka posiada polityczne i finansowe środki aby zdyskredytować wszystkich, którzy się jej przeciwstawią i trudno się dziwić. Stawka jest wysoka, bo cała produkcja ziarna siewnego GMO oparta jest na założeniu, że Roundup jest gotowy. Glifosat – ich flagowy produkt warty miliardy dolarów jest sprzedawany łącznie z nim.
W jednej z wypowiedzi Moar przyznał, że Monsanto uprawia czystą propagandę, na usługach której pracują dziesiątki jeśli nie setki pracowników gwarantujących, że żadna wiedza o rakotwórczym działaniu ich preparatów, nigdy nie uzyska wiarygodności. O sile korporacji świadczy fakt, że udało się jej zablokować upublicznienie ustaleń kontrolnych instytucji państwowych, zwłaszcza w USA, gdzie kontakty między rządem a agrochemicznymi korporacjami są tyleż stałe co niejasne.

Źnalezione na: http://menron.neon24.pl/post/121608,monsanto-dyskredytacja
http://naturalsociety.com/monsanto-employee-admits-an-entire-department-exists-to-discredit-scientists/

“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Ciąg dalszy w filmach.

GMO – Policja Patentowa Niszczaca Rolników

GMO – Niszczenie Nieprzychylnych Naukowców

GMO – Niszczenie Biorożnorodnosci Odmian

Wypowiedzi pochodzą z filmu „Świat według Monsanto – 2008”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s