Kanada chce zmienić treść swojego hymnu aby stał się „neutralny płciowo”

Kanada chce zmienić treść swojego hymnu aby stał się „neutralny płciowo”

Postępowcy muszą być z siebie bardzo dumni. Poprawność polityczna zaczyna docierać już nawet do symboli państwowych, które krótko mówiąc uznawane są za niewłaściwe jak na dzisiejsze czasy.

Kanadyjscy liberałowie mają zamiar zmienić treść hymnu ponieważ rzekomo dyskryminuje kobiety. Inicjatywa spotyka się ze sporym niezadowoleniem społeczeństwa.

Zmiany domaga się poseł Mauril Belanger, który cierpi na stwardnienie zanikowe boczne [zapewne cierpi i na inne choroby… – admin]. Na tę samą przypadłość od lat choruje Stephen Hawking.

Kanadyjski liberał zgłosił na początku roku projekt dotyczący zmiany kilku słów w hymnie państwowym „O Canada”, który podczas dwóch wojen światowych był najpopularniejszą pieśnią patriotyczną w kraju. Jego zwolennicy uważają że różnica będzie niewielka i mało istotna, ale jest bardzo ważna dla wszystkich kobiet w Kanadzie.

Chodzi konkretnie o początek hymnu, gdzie zamiast: „O Canada! Our home and native land! True patriot love in all thy sons command.” ma pojawić się: „O Canada! Our home and native land! True patriot love in all of us command”. W oryginalnej wersji chodzi o synów i jest to właśnie ten fragment który rozpętał obecną burzę.

W szczególności kanadyjskie społeczeństwo sprzeciwia się zmianom ale politycy bardzo szybko próbują przepchnąć ustawę, wskazując na pogarszający się stan zdrowia Maurila Belangera. Liberałowie powiedzieli wprost że chcą, aby ciężko chory poseł mógł za swojego życia cieszyć się osiągniętym sukcesem [No i czy to nie jest wystarczający powód aby przepchnąć każdy idiotyzm? – admin]

Podobnej zmiany próbowano dokonać w 2010 roku za rządów konserwatystów, lecz szybko z niej zrezygnowano ze względu na protesty mieszkańców. Tym razem usunięcie niepoprawnych politycznie słów z hymnu może dojść do skutku, gdyż ustawa wkrótce może trafić do Senatu a gdy zostanie przegłosowana, projekt wjedzie w życie najpóźniej jesienią.

Warto zadać pytanie do czego jeszcze zdolni są postępowcy. Skoro kanadyjski hymn ma ulec modyfikacji tak aby stał się bardziej neutralny płciowo, może pozostałe państwa na świecie również powinny pójść tymi śladami? Polski hymn także jest niepoprawny politycznie (Marsz, marsz Dąbrowski) a Unia Europejska posiada w swojej fladze gwiazdki, które przecież mogą źle kojarzyć się muzułmanom [Właściwie to muzułmanom, gdy jest ich wystarczająco wielu w społeczeństwie, niemal wszystko się źle kojarzy – admin]

John Moll
Źródło: http://www.usatoday.com/story/news/2016/06/04/canada-set-make-national-anthem-gender-neutral/85401218/
http://zmianynaziemi.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s