Ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. „Księżniczki z Montclair”

Ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. „Księżniczki z Montclair”

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować Szanownych Państwa, że ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. „Księżniczki z Montclair”!

„Księżniczki z Montclair” to opowieść niespotykana w swej refleksyjnej formie, jak również przejrzystej treści. Odkrywa ona gorzki, przepełniony smutkiem świat zapomnianych starych kobiet, opowiada o współczesnej polskiej emigracji.

Dzieło Ogińskiej mówi nie tylko o starości, przemijaniu i walce o to co w życiu ważne; ale także o zwykłych uczuciach, skomplikowanych wyborach zwykłych ludzi krzywdzonych nie tylko przez złośliwego ducha baśni.

Opowieść Lusi Ogińskiej prowadzi czytelnika do zastanowienia się nad decyzją wyjazdu za chlebem z Polski, ujawnia prawdę o rzeczywistości, o życiu na obczyźnie.

Czytelnik zmuszony jest do głębokiego przemyślenia decyzji oddania swojej starej matki, ojca czy dziadków do domu opieki! Do zastanowienia, czy dobrze wychowuje swoje dzieci? Czy i jemu, gdy nadejdzie starość, grozić będzie odrzucenie? Oddanie do domu starców?

Mimo całego dramatu, chwilami jest to historia zabawna! Autorka nie oszczędza w niej siebie. Z dużym dystansem i ironią podchodzi do swoich słabości, kłopotów – co jeszcze bardziej uprawdopodabnia całe dzieło, zbliża autorkę do odbiorcy!

Czytając „Księżniczki z Montclair” odnosi się wrażenie, że to bliski przyjaciel zwierza się ze swoich najskrytszych tajemnic, a one stają się naszą własnością, że są to także nasze myśli, nasze lęki i nasze wątpliwości.

„To baśń” – mówi autorka!

Tak! Okrutnie realna baśń, baśń w której wszystko – nawet krasnoludek – są prawdziwe!

Viola Lenarczyk

Osoby zainteresowane nabyciem książki, mogą to zrobić dzwoniąc pod numer: (+48) 666 867 642 lub pisząc na adres: biuro@lusiaoginska.pl

Za http://lusiaoginska.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s