Waszyngton przyznał, że briefing Psaki został usunięty celowo

Waszyngton przyznał, że briefing Psaki został usunięty celowo

Departament Stanu USA przyznał, że fragment briefingu poświęconego irańskiemu programowi nuklearnemu został umyślnie usunięty z oficjalnej strony resortu.

Departament Stanu celowo usunął część briefingu poprowadzonego przez Jen Psaki. Mowa o jej wystąpieniu z 2 grudnia 2013 roku, podczas którego była rzeczniczka Departamentu Stanu potwierdziła, że Waszyngton i Teheran odbywały tajne rozmowy na temat irańskiego programu nuklearnego.

Tym samym Psaki przyznała, że Waszyngton wprowadzał dziennikarzy w błąd, negując fakt utrzymywania kontaktów z Teheranem. Amerykańskie media i społeczeństwo reagują z oburzeniem na tego typu sytuacje, uznając za niedopuszczalne kłamstwa ze strony amerykańskich władz.

„Ustaliliśmy, że wpłynął specjalny wniosek o usunięcie tej części briefingu. Nie wiemy jednak, kto i dlaczego zwrócił się z takim wnioskiem” — oświadczył oficjalny rzecznik resortu John Kirby.

Kirby wyjaśnił, że redaktor, który wyciął część nagrania, mówi, że otrzymał drogą telefoniczną specjalne polecenie od jednego z pracowników biura prasowego Departamentu Stanu, jednak nie może sobie przypomnieć, kto wydał mu takie polecenie — sytuacja miała miejsce dwa i pół roku temu.

Jak powiedział Kirby, redaktorów pracujących dla Departamentów Stanu nie obowiązują żadne specjalne reguły obróbki nagrań, dlatego ciężko mówić o jakimkolwiek naruszeniu. W związku z tym nie zostanie wszczęte dodatkowe dochodzenie.

Rzecznik Departamentu Stanu dodał, że zamierza zmienić istniejący porządek rzeczy, żeby w przyszłości nie dochodziło do podobnych incydentów.

http://pl.sputniknews.com/

To zupełnie, jak w Polsce. Też „nie wiadomo”, kto wyeliminował karę śmierci z kodeksu karnego. Ginie w pomroce dziejów?
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s