Business Insider: długi amerykańskich kompanii osiągnęły niepokojące rozmiary

Business Insider: długi amerykańskich kompanii osiągnęły niepokojące rozmiary

Amerykańskie kompanie mają mnóstwo problemów z zadłużeniem, pisze Business Insider.

Do takiego wniosku doszli ekonomiści z S&P Global Ratings, Andrew Chang i David Tesher, którzy przeanalizowali wskaźniki finansowe około dwóch tysięcy kompanii ze Stanów Zjednoczonych.

Analitycy zauważają, że rozmiar niespłaconych długów wzrósł 50-krotnie w porównaniu do ilości gotówki. Łączna suma długów wzrosła mniej więcej o 850 miliardów dolarów i wyniosła 6,6 biliona dolarów, podczas gdy gotówki zrobiło się więcej tylko o 1 % (o 17 miliardów dolarów).

Jeszcze bardziej niepokojące jest rozłożenie długów i środków gotówkowych pomiędzy analizowanymi firmami: jeśli pozostawić z boku 25 największych posiadaczy gotówki, to okaże się, że długi w 2015 roku wzrosły o 730 miliardów, podczas gdy gotówki w kompaniach zrobiło się o 40 miliardów dolarów mniej.

„Chang i Tesher nie wspominają, że 1,84 biliona gotówki należących mniej więcej do dwóch tysięcy kompanii, których wskaźniki są analizowane, to największa suma w historii. Problem polega na tym, że górą pieniędzy nie zamaskujesz o wiele większej góry długów” – zauważa Business Insider.

Zdaniem ekonomistów S&P, taka statystyka wywołana jest nierównomiernymi inwestycyjnymi apetytami kompanii, próbujących dogonić wysokodochodowe instrumenty, wypuszczając zobowiązania długowe dla sfinansowania bieżących operacji lub zwrotu pieniędzy akcjonariuszy.

Jak zauważa Business Insider, wielu ekspertów jest zdania, że może to doprowadzić do kolejnej wielkiej bańki na rynku papierów wartościowych.

http://pl.sputniknews.com

I jak zwykle, jak zawsze – kryzys nadejdzie ze strony rządzonego przez Żydów USA. A konkretnie – żydowskich banksterów.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s