Putin chce dać za darmo ziemię Brytyjczykom, jeśli się tam osiedlą

Putin chce dać za darmo ziemię Brytyjczykom, jeśli się tam osiedlą

Nareszcie jakiś kraj życzliwie przyjmuje białych ludzi. Czy USA, stworzone przez Brytyjczyków, nie powinno mieć podobnego nastawienia?

Jak donosi http://express.co.uk:

Ziemia na wschodnich rubieżach Rosji jest oferowana rozczarowanym Brytyjczykom za darmo – o ile zdołają przeżyć mroźny klimat i surowy syberyjski krajobraz przez pięć lat.

Działki o wielkości 2.5 akrów [nieco ponad 10 tys. m2, 1 ha – admin] znajdują się w wielkim regionie rozciągającym się od Kręgu Polarnego do granicy z Chinami. Temperatura zimą spada do -47ºC, a gęstość zaludnienia wynosi 3 osoby na kilometr kwadratowy.

Ale nie wszystko maluje się w ciemnych kolorach dla  śmiałków szukających własnego domu. Daleki Wschód Rosji znany jest z zapierającego dech w piersiach piękna przyrody – ciągnące się setkami mil pagórki, łąki i wysokie góry. W kraju, gdzie ogień spotyka się z lodem, osadnicy mogą wędrować po pokrytych śniegiem aktywnych wulkanach i zażywać relaksu u gorących źródeł.

Lato jest długie, a temperatury rzędu 25ºC zapewniają doskonałe warunki do eksploracji dramatycznego krajobrazu.

Celem prezydenta Władimira Putina jest zwiększenie populacji oraz przyspieszenie rozwoju ekonomicznego tego regionu – a niezadowoleni brytyjscy obywatele mogą być dobrą grupą docelową. Rozczarowani życiem w Wielkiej Brytanii i tamtejszą polityką, będą mieli konkretną szansę na nowy start – np. założenie farmy czy własnego biznesu.

Według ministra ds Rozwoju Dalekiego Wschodu, Aleksandra Gałuszki, napłynęły już pierwsze zgłoszenia.

Prezydent ostrzegł jednak, by osoby szukające luksusów, nie zadawały sobie trudu pisania podań, ponieważ infrastruktura regionu jest minimalna.

Jest jeden haczyk: Brytyjczycy muszą mieszkać na otrzymanej ziemi przez minimum 5 lat, zanim zostaną jej pełnoprawnymi właścicielami. Wówczas otrzymają również rosyjskie obywatelstwo, a nawet będą mogli sprzedać swą posiadłość.

Tereny, na których można otrzymać ziemię, to Kamczatka, Primorie, Chabarowsk, Amur, Magadan, Sachalin, republika Sacha oraz autonomiczne regiony Czukotski i Żydowski.

Problemem jest, jak powiedziano, zimny klimat, izolacja oraz raczej niewielki przydział ziemi.

Za https://saboteur365.wordpress.com/2016/05/09/putin-offering-britons-free-land-to-resettle-in-russia/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s