‚To było jak podróż do raju’.

Skandaliczne słowa Donalda Tuska o wyjeździe z Polski: ‚To było jak podróż do raju’.

Donald Tusk w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem ekonomicznym podkreślił, iż przeprowadzka do Belgii była dla niego spełnieniem najskrytszych marzeń.

Donald Tusk to jedna z najwyżej postawionych osób w Unii Europejskiej. Posada, którą obecnie sprawuje, nieoficjalnie określana jest jako rola prezydenta UE. W rozmowie z brytyjskim tygodnikiem „The Economist” Donald Tusk nie krył zadowolenia z pełnionej funkcji, co zresztą nie dziwi, gdyż pozycja polskiego polityka na arenie międzynarodowej znacząco wzrosła od czasu objęcia zaszczytnej funkcji. Były premier polskiego rządu wyjawił, iż wyjazd do Brukseli w celu objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej był dla niego jak dotarcie do raju.

Polska trampoliną do wielkiej polityki?
W dalszej części artykułu o tytule „A task for Tusk” dziennikarze brytyjskiej gazety zwracają uwagę na odpowiedzialność, która leży na brakach Donalda Tuska. Jego polityczna dojrzałość zostaje poddawana próbie szczególnie teraz, gdy Unia Europejska ewidentnie znajduje się w kryzysie. Wielu politologów twierdzi, iż faktyczny wpływ Tuska na wygląd polityki UE jest znikomy i to nie jemu przyznawana jest możliwość podejmowania ostatecznych decyzji w najważniejszych sprawach dotyczących wspólnoty państw europejskich.

Dziennikarze „The Economist” podkreślają również zaskoczenie, jakie wywołała decyzja o powołaniu Donalda Tuska na urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. Wielu polityków najwyższej rangi przecierało oczy ze zdumienia patrząc na nowo wybranego przewodniczącego, który nie potrafił wiele powiedzieć po angielsku, a co dopiero po francusku.

Tusk w sprawie uchodźców
W rozmowie z brytyjskim tygodnikiem ekonomicznym, Donald Tusk zaznaczył, iż główny nacisk kładzie na konieczność bronienia głównej wartości dla Unii Europejskiej, jaką jest europejski liberalizm tak często atakowany przez polityków pokroju Victora Orbana czy też Mariny Le Pen.

W artykule nie zabrakło również wzmianki o kryzysie uchodźczym, który w poważnym stopniu dotknął Europę blisko pół roku temu. Tusk zaznaczył, że kontynuowanie polityki otwartych ramion może sprawić, iż obywatele Unii Europejskiej przestaną wierzyć w możliwości obronne państw wspólnoty, co znacząco wpłynie na ich komfort życia.

źródło: The Economist

 

""

Autor: 

Za: http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/11/photo/photogallery-skandaliczne-slowa-donalda-tuska-o-wyjezdzie-z-polski-to-bylo-jak-podroz-do-raju-484993.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s