Kolejna rosyjska prowokacja na Bałtyku

Kolejna rosyjska prowokacja na Bałtyku

Kilka dni po symulowanych atakach na amerykański niszczyciel, rosyjskie myśliwce przeleciały w niebezpiecznie bliskiej odległości od samolotu zwiadowczego USA.

Rosyjskie Su-24 (mil.ru)

Według dowództwa amerykańskich wojsk w Europie, w czwartek rosyjski myśliwiec przechwytujący Su-27 namierzył samolot amerykańskich sił powietrznych RC-135. Maszyna ta, skonstruowana na bazie transportowego Boeinga 707, przeznaczona jest do misji wywiadowczych.

Jak poinformował komandor Danny Hernandez, SU-27 zbliżył się na odległość 15 metrów od skrzydła amerykańskiego samolotu, po czym wykonał manewr beczki, rozpoczynając z lewej strony RC-135, przelatując nad nim i kończąc po prawej stronie. Amerykanie podkreślają, że ich maszyna cały czas znajdowała się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, a manewr rosyjskiego myśliwca określają mianem nieprofesjonalnego i niebezpiecznego działania.

[Profesjonalne działanie jest wtedy, gdy przeciwnik jest mały, słaby i nie może się bronić – jak np. Serbia, zbombardowana przez „obronny” pakt NATO – admin]

Czwartkowy incydent mia miejsce dwa dni po tym, jak nieuzbrojone rosyjskie myśliwce bombardujące wykonały serię symulowanych ataków na amerykański niszczyciel USS „Donald Cook”. Waszyngton, który uważa działania Rosjan za prowokacje, złożył kanałami woskowymi oficjalny protest w Moskwie.

IAR
http://wiadomosci.wp.pl

Źli ludzie, ma się rozumieć agenci Putina twierdzą, że według umowy z Rosją NATO obiecało nie rozszerzać się na kraje Europy Wschodniej. Umowa została złamana i tylko dzięki rosyjskiej smucie za czasów Jelcyna nie było ostrzejszych reakcji ze strony Rosji. Ale oczywiście złamanie umowy to nie była żadna prowokacja.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s