Zamachowiec z Brukseli i członek ISIS – bohaterem szwedzkiego filmu o integracji imigrantów

Zamachowiec z Brukseli i członek ISIS – bohaterem szwedzkiego filmu o integracji imigrantów

Jeden ze sprawców zamachów terrorystycznych w Brukseli, był jako chłopak bohaterem filmu dokumentalnego o sukcesie integracji migrantów.

Osama Krayem, muzułmański imigrant ze szwedzkim paszportem i jeden ze sprawców zamachów terrorystycznych w Brukseli, był bohaterem filmu dokumentalnego o sukcesie integracji migrantów.

Jako jedenastoletni chłopiec Osama Krayem wystąpił wraz z ojcem i bratem w szwedzkim filmie dokumentalnym „Bez granic o sporcie i integracji”, na temat sportu jako środka do integracji. Przedstawiono go w nim jako w pełni zintegrowanego ze szwedzkim społeczeństwem. Film wyświetlano w kinie w Malmö w 2005 roku, gdzie w klubie sportowym udzielał się młody imigrant.

„Chcieliśmy pokazać znaczenie integracji, że nie musi być to trudne, wystarczy zacząć ze sobą rozmawiać” – mówił Christer Girke, kierownik marketingu klubu sportowego IFK Malmö. Opisał Krayema jako chłopca o charakterze pustelnika, dobrze grającego w piłkę nożną. Według jego kolegi z liceum chłopak był nieco religijny, nie imprezował i nie pił.

Początkowo Osama Krayem żył normalnie, jednak po pewnym czasie zaczął się radykalizować. Nosił tradycyjny strój muzułmański i wydał wszystkie swoje zarobione pieniądze, aby wstąpić w szeregi ISIS.

Ndie.pl / twitter.com/@wszewko / aftonbladet.se / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Szwecja jest wspaniałym krajem, gdzie pedofile są skutecznie leczeni, a islamiści się integrują ze społeczeństwem.
Filmu „Utan gränser – en film om idrott och integration” (Bez granic o sporcie i integracji) nie udało mi się odnaleźć na sieci.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s