Witold Waszczykowski: Rosja jest zagrożeniem dla Europy a nie ISIS i fale migrantów

Minister Witold Waszczykowski określił Rosję jako „egzystencjalnego wroga”, który jest dla nas groźniejszy niż fale migrantów i terroryzm.

Szef polskiego MSZ na konferencji bezpieczeństwa w Bratysławie zaatakował Rosję, określając ją jako egzystencjalnego wroga, ponieważ może ona niszczyć inne kraje.

Nie wyjaśnił przy tym niestety czy USA, Francja, Wielka Brytania, Indie, Pakistan i Chiny również są egzystencjalnymi wrogami – co wydaje się logiczne biorąc pod uwagę to, że kraje te posiadają broń atomową. [Ależ skądże, USA to nie wróg. Jeśli liżesz mu dupę, we wszystkim popierasz, dokładasz się do jego bandyckich napaści na inne kraje – to cię toleruje. – admin]

Minister po raz kolejny wyraził także poparcie dla postulatu umieszczenia obcych wojsk w Polsce:
– Oczekujemy obecności, obecności, obecności. Obecność wojsk z różnych krajów NATO mogłaby być symbolem determinacji do obrony wschodniej flanki. Możemy rozmawiać o skali.
[Tylko zdrajca może żądać obecności obcych, w gruncie rzeczy wrogich wojsk, na terytorium Polski – admin]

Minister Waszczykowski uspokoił także zebranych wyjaśniając im, że zagrożenia takie jak terroryzm, Państwo Islamskie i fale migracji nie są zagrożeniem egzystencjalnym dla Europy – stanowisko z którym zapewne nie zgodziłyby się inne kraje Unii Europejskiej. [Niech ten kutas sobie pomieszka w dzielnicy islamskiej… – admin]

Witold Waszczykowski przemawiał na konferencji GLOBSEC, w której uczestniczą głównie przedstawiciele krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku w konferencji udział brali, między innymi prezydenci Chorwacji, Bułgarii i Słowacji.

http://www.kresy.pl

Dobry komentarz z Facebooka:
„Rozumiem, że ktoś może panicznie bać się pająków, duchów lub Złej Rosji, ale gdy ktoś kieruje polityką zagraniczną w oparciu o swoje fobie, to jest tragedia.”
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s