Czy to koniec Kukisa? Zamiast systemu rozbił swoje ugrupowanie?

 Spiskował z PO/.N, a w dodatku nieudanie. Przy okazji wyszło głosowanie „na cztery ręce”.

Paweł Kukiz, wchodząc wczoraj w układ z posłami PO/.N, podjął wielkie ryzyko. Jako przedstawiciel opozycji miał do tego pełne prawo. Zasadnym jest jednak pytanie, czy mu to się opłaciło? Nie dość, że „spisek” okazał się być nieudany, to w dodatku przedstawicielka jego klubu popełniła przestępstwo głosując „na cztery ręce”. Smród wczorajszego głosowania będzie się za Kukizem ciągnął jeszcze długo. Czy zdoła odbudować zaufanie swoich wyborców?

Paweł Kukiz nie jest członkiem rządu. Ma pełne prawo prowadzić polityczne negocjacje z kim tylko mu się podoba, w tym także z przedstawicielami jawnie antyrządowej opozycji. Problem polega na tym, że podjęcie ryzyka wejścia w układ ze wspomnianą opozycją w chwili, kiedy dopiero co skompromitowała się ona w Brukseli antypolską rezolucją, może być poważnym problemem wizerunkowym dla lidera Kukiz’15. Na domiar złego w trakcie realizacji „spiskowego planu” wiele rzeczy poszło nie tak jak trzeba, a przysłowiową wisienką na torcie było głosowanie na cztery ręce przez przedstawicielkę jego klubu.

Podejrzewam, że smród wczorajszego głosowania będzie się za Kukizem unosił jeszcze przez długi okres czasu. Wiele osób, które do tej pory mniej lub bardziej z nim sympatyzowało (czytaj: nie traktowało go jako politycznego wroga, którego należy zwalczać i krytykować), obecnie mocno się zawiodło. Czy lider ruchu Kukiz’15 odzyska zaufanie? Czas pokaże…

wpis z dnia 15/04/2016

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s