Kukiz Paweł do Kornela Morawieckiego: „Pierdol się, Kornel…”

Kukiz Paweł do Kornela Morawieckiego: „Pierdol się, Kornel…”

Kukiz Paweł miał z systemem i partiokracją walczyć, a nie dogadywać się z Petru i Schetyną

fot: youtube

Czwartkowe posiedzenie Sejmu z pewnością na długo pozostanie nam w pamięci. Powodem będzie oczywiście kłótnia i głosowanie nad wyborem nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, ale również upadek – a przynajmniej chwilowy – Pawła Kukiza i części jego politycznej grupy.

Celowo napisałem części, ponieważ kilku posłów nie dało się wmanewrować w układy z Ryszardem Petru i Grzegorzem Schetyną. Warto zapamiętać te nazwiska: Józef Brynkus, Jerzy Jachnik, Kornel Morawiecki, Anna Maria Siarkowska, Rafał Wójcikowski, Małgorzata Zwiercan. „Za” głosował Ireneusz Zyska. 

Paweł Kukiz chce wyrzucić nielojalnych posłów z klubu, natomiast Małgorzata Zwiercan wyleciała już teraz, a za nią szeregi Kukiz’15 opuścił Kornel Morawiecki. „Newsweek” podaje, że podczas posiedzenia klubu Paweł Kukiz miał rzucić do Morawieckiego „Pier… się, Kornel. Zależy ci tylko na karierze syna”. Informacje tygodnikowi Tomasza Lisa sprzedał dobrze nam wszystkim znany poseł, który brał udział w posiedzeniu klubu. Pominę już jego nazwisko…

Natomiast Kornel Morawiecki postąpił uczciwie i sensownie. Bo jak można celowo będąc w Sejmie nie głosować, a nawet nie logować swoich kart do głosowania przebywając na sali obrad. Przecież to jest nie moralne i nieuczciwe. Kornel Morawiecki nie chciał w tym uczestniczyć, zwłaszcza, że z wiadomych względów zależy mu na realizacji „Dobrej Zmiany”.

Najbardziej zaskoczył Paweł Kukiz. Podobno to nie od niego wyszedł pomysł dogadania się z opozycją, ale jednak jako lider klubu, zaczął czynić starania, aby doszło do porozumienia. Dodatkowo tuż po głosowaniu dał się nagrać jak podaje rękę Ryszardowi Petru. Być może zrobił to celowo, być może spontanicznie, a być może dał się złapać liderowi Nowoczesnej w pułapkę. Jedno jest pewne – zachował się nieodpowiedzialnie, albo jak mówi mi jedna z osób dobrze znających realia klubu Kukiz’15: „polityczna słoma wyszła z butów”.

Teraz Paweł Kukiz straci bardzo wiele poparcia. W kilka godzin powstała cała masa memów łączących go ze Schetyną i Petru, a hejt na jego osobę wylewa się drzwiami i oknami, a głównym motorniczym jest prawica, która widziała w nim pewną nadzieję, na uprawianie lepszej polityki. Wyszło jak zawsze. W klubie wszyscy są skłóceni, a Kukiz’15 pewnie nie dotrwa do kolejnych wyborów.

Ale taką cenę płaci się za błędy. Gdy jednego dnia Paweł Kukiz wychodzi na konferencję w Sejmie i mówi o targowicy, która wywleka na zewnątrz sprawy Polski, a drugiego dnia sam się z tą targowicą dogaduje, to nie może liczyć na litość ze strony wyborców. Bo Kukiz miał z systemem walczyć, a nie z nim współpracować…

Łukasz Żygadło

za: http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/6508-pawel-kukiz-mial-z-systemem-i-partiokracja-walczyc-a-nie-dogadywac-sie-z-petru-i-schetyna

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s