Paweł Kukiz zrzucił maskę? Na nagraniu widać, jak po głosowaniu ściska się z Ryszardem Petru.

Paweł Kukiz zrzucił maskę? Na nagraniu widać, jak po głosowaniu ściska się z Ryszardem Petru.

Kukiz zrzucił maskę? Na nagraniu widać, jak po głosowaniu ściska się z Petru - niezalezna.pl

.
Po pierwszym podaniu wyników głosowania ws. kandydatury nowego sędziego TK opozycja wybuchła radością. Była bowiem przekonana, że w wyniku zmowy PO, Nowoczesnej i Kukiza kandydatura Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego TK została odrzucona. W czasie tego przedwczesnego wybuchu entuzjazmu doszło do znamiennej sceny: Paweł Kukiz uścisnął się z Ryszardem Petru.
.
.

Przypomnijmy:

przed głosowaniem PO, Nowoczesna i Kukiz’15 ustaliły, że wspólnie wyjmą karty do głosowania, powodując w ten sposób brak większości sejmowej do przegłosowania przez PiS kandydatury nowego sędziego TK.

Plan ten powiódłby się, gdyby w ostatniej chwili nie wyłamało się 6 parlamentarzystów z klubu Kukiz’15. Paweł Kukiz, który miał osobiście dyscyplinować przed głosowaniem swoich posłów, ma podobno wyrzucić „buntowników” z klubu.

Zachowanie Kukiz’15 dziwi o tyle, że w dzisiejszej dyskusji przed głosowaniem nazywali PO „targowicą” – chociażby w związku z wczorajszą rezolucją europarlamentu. A teraz?

Na jednym z nagrań, które rejestrowało przedwczesny szał radości po głosowaniu (posłowie opozycji myśleli, że odrzucili kandydaturę sędziego), widać znamienną scenę. Paweł Kukiz ściska dyskretnie dłoń Ryszarda Petru…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s